Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce’ye Ayrılan Ödenek Yeterli Değil

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Düzcelilerin hak ettiği kaliteli ve modern eğitimleri alabilmeleri için Millî Eğitim Bakanlığı’ndan ayrılan ödeneğin arttırılması gerektiğini söyledi. 

Düzce’ye Ayrılan Ödenek Yeterli Değil
2.02.2022 - 17:14
Haber Merkezi

Yılmaz Bakanlığın 2022 yılı yatırım programı için Düzce’ye ayrılan miktarın 18 milyon 486 bin Türk Lirası olduğunu hatırlatarak “2022 yılı içinde Düzce'de Millî Eğitim Bakanlığının okul yapımı ve onarımı için ayrılan yatırım tutarı 18 milyon 486 bin Türk lirası olarak belirlenmiştir. Düzce'de 18 okulumuzda ikili eğitim öğretim yapılmaktadır. İkili eğitim sistemi Millî Eğitim Bakanlığının da tasvip etmediği bir sistemdir.

Düzce'de bir an önce tekli eğitime geçilebilmesi için yapımı devam eden okulların haricinde en az 10 adet yeni okul yapılması gerekmektedir ancak 2022 yılı için ayrılan bu ödenekle okulların yapılması bir yana mevcut okulların tamirinin yapılması bile zor görülmektedir. Düzcelilerin hak ettiği kaliteli ve modern eğitimleri alabilmeleri için ayrılan ödeneğin artırılması gerekmektedir” diye konuştu. 

Yeni öğretmen evi binasının bir an önce yatırım programına alınması gerektiğini vurgulayan Yılmaz “Ayrıca Düzce Öğretmenevi ekonomik ömrünü tamamlamış iptidai bir binada hizmet vermeye çalışmaktadır, Yeni öğretmenevi binası bir an önce yatırım planına alınarak ihalenin yapılması ve inşaatın başlaması gerekmektedir. Buradan tüm Düzceli hemşerilerimiz adına Millî Eğitim Bakanımıza sesleniyorum” dedi.


Editör: C. Karaca