Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kısıtlama Pazartesi Günü Kalkacak

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz sanayi bölgelerinde uygulanan doğalgaz kısıtlamalarının Pazartesi günü itibariyle kaldırılacağını duyurdu. Yılmaz, hükümet yetkilileri ve BOTAŞ tarafından yapılan çok yönlü görüşmeler neticesinde doğalgaz tedarik sorununun aşıldığını belirtti. 

Kısıtlama Pazartesi Günü Kalkacak
28.01.2022 - 18:05
Haber Merkezi

Ümit Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
Hafta başında İran’da yaşanan arıza nedeniyle doğalgaz sevkiyatında aksama yaşanmış ve ülkemiz doğalgaz tedariğide sıkıntıya girmişti. Yaşanan bu gelişmelerin sonucunda hükümetimiz bir karar alarak konutlarda ısınma sıkıntısı yaşanmaması için sanayi kesiminde bazı kısıtlamalara gitmek zorunda kalmıştı. İran’dan gelen açıklamanın ardından hükümet yetkililerimiz ve BOTAŞ tarafından görüşmelere derhal çok yönlü başlanmış ve doğalgaz tedarik sorununun aşılması sağlanmıştır. 

Konu ile alakalı bugün BOTAŞ yetkilileri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Yapmış olduğumuz görüşmede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in konuyla alakalı açıklama yapacağı ve pazartesi gününden itibaren sanayi kuruluşlarında uygulanan kısıtlamaların kaldırılacağı tarafıma sözlü olarak iletilmiştir. Sürecin başından beri sürekli iletişimde olduğumuz Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kadri Karaman’da konuyla alakalı olarak bilgilendirilmiştir. 

Bu geçirdikleri zor süreçte itidal ile davranarak üretimlerine ara vermek durumunda kalan sanayicilerimize vakarlı tavırlarından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca sürecin başından beri gecesini gündüzüne katarak en kısa zamanda sanayicimizin yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmaya çalışan Cumhurbaşkanlığı hükümetinin değerli Bakanlarına, Bakan Yardımcılarına ve BOTAŞ yöneticilerine teşekkür ederiz.


Editör: C. Karaca