Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR

  • 21.03.2023 11:34

Mübarek Ramazan ayının başlamasına sayılı günler gün kaldı. Ramazan, Müslümanlar için kardeşlik, dostluk, akrabalık ve paylaşmanın simgesi.

Komşuların ve akrabaların birbirini ziyaret ettikleri, güçleri nispetinde iftar sofralarını kardeşlerine açtığı bir ay. Büyük masaların kurulduğu, kalabalık bir şekilde toplanıp tutulan orucun birlikte açıldığı, tüm Müslümanların devleti ve milleti için dualar yaptığı, sonrasında hep birlikte camileri doldurup omuz omuza saf halinde namazlarını eda ettiği bir ay.  Bu ayda indirilen bizlerin hayat rehberi Kur’an-ı Kerim’i toplu ve bireysel olarak hatim ederiz. Dostlar bir birini yada hiç tanımadığı insanları misafir ederler. Kısacası toplum  olarak, birlik ve beraberliğin hat safhaya çıktığı ve zirve yaptığı bir aydır.

Fitre, sadaka ve zekatların dağıtılması ile yardımlaşmanın zirvesine ulaşmanın hazzını yaşayacağımız bu güzel zaman dilimine yaklaşırken, bizler hem yaşanan depremin acısı ile üzüntü içinde, hem de oradaki kardeşlerimizin hüznünü bir nebzede olsa hafifletecek olmanın sevinci ile bu Ramazanı sevinçle ve gururla karşılıyoruz.

Bu Ramazan bizler için ayrı bir önem taşıyor. Yıllarca birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanlar adı altında mücadele ettiğimiz dostlarımız ile haklı mücadelemizi kazandığımız, ilk maaşlarımızı alacağımız bu dönemin tam da Ramazan’a denk gelmesi çok değerli. Dostlarımız ve arkadaşlarımızın gücü nispetinde deprem bölgesine AFAD üzerinden ilk maaşlarını gönderecek olmaları, kardeşlerinin acısını bu şekilde bir nebzede olsun hafifletmek istemeleri, bizim yıllardır kadim bir millet olarak nasıl bir imana sahip olduğumuzu herkese kanıtlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar