Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Mehmet Ali Çelik
Mehmet Ali Çelik

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

  • 11.03.2023 10:47

Oturduğu yerden, mücadele etmeyerek emek harcayanları eleştirmeyi marifet bilenlere, bir mücadelenin biyografisini anlatmak isterim.

Yaklaşık 7 yıl, bunun 5 yılı  geceli gündüzlü olmak üzere EYT yasasının çıkması için sahada mücadele ettim. Çalışmalara katılabilmek için, yıllarca icraat ettiğim, 5 fabrika kurarak taçlandırdığım, bakım onarım yöneticiliği işimi dahi bıraktım. Serbest çalışmak için hiç bilmediğim sigortacılık işine girdim. Yıllarca çalışmayan eşimin işe girmesi ile hayatımızı idame etme gayretine girdik. Yıllardır kimseden bir kuruş para talep edemedim, yol ücretleri ve dernek faaliyetini yapabilmek için maddi finans sağlamak adına  dağlardan meyveler toplayıp doğal sirke yaparak sattım. Bu mücadeleye başlarken Audi marka aracım vardı. Şu anda Egea marka bir araç ile EYT için her yere gidiyorum. Biz bu mücadelede evimizden, işimizden,  aracımızdan ve bir çok şeyden feragat ettik. 5 yıldır hafta sonları dahil tatil ve dinlenmek nedir bilmeden çalıştık.

Bu güne kadar hiç kimseye de minnet etmedim. Çünkü bizler EYT’li kardeşlerimizin dualarını ve bizlere güvenlerini boşa çıkarmamak adına, sorumluluğumuzun bilinci ile, üzerimizdeki vebalin ağırlığı ile, her daim aklımızdan çıkaramadığımız kul hakkı bilinci ile mücadele ettik.

 Bu mücadelede bu güne kadar hiç bir fedakarlık yapmayan bir takım arkadaşların bizlere yasa neden eksik çıktı, neden şu yok, bu yok sorularına üzülüyorum. Bizler yasanın 99 öncesi hakların tamamının iadesi noktasında taleplerimizi hem yazılı, hem de sözlü olarak her görüşmemizde ilettik. Lakin iktidar yaş şartının kaldırılması noktasında karar aldı. Mücadelede hiç bir emeği, gayreti olmayan, bu mücadeleye 1 kuruş dahi harcamayanlar, bizlerin ne demek istediğini anlayamaz.

Bizler yıllardır bu anı bekledik. Kimse bunun nasıl bir duygu olduğunu bilemez.

Bizlere saygınız yoksa, bu mücadeleden faydalanacak durumu olmayan milyonlarca  kardeşlerimize saygınız olsun. Kimse ümitsizlik aşılamasın. Bu yapılan mücadele ve çıkan sonuç şuna işaret ediyor. Doğru zeminde hak arama mücadelesi ile insanlar haklarına ulaşabilir. Ayrıca yasanın eksiklerini de giderme noktasında çalışmalara devam ediliyor. Staj ve Çıraklık , ABO konularında da hakların alınabileceği hususunda kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.

Bu zafer, hak arama mücadelesinde emek harcayan , çocuğunun kumbarasını bozarak bir lira da benim katkım olsun diyerek destek veren, gerek sosyal medyada, gerekse sahada bir fiil bu mücadeleye destek veren  herkesindir.

Vesselam...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.