Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EYT YASASI MANİDAR  BİR ZAMANDA ÇIKTI

  • 6.03.2023 12:06

9.9.1999 tarihinde yaşanan haksızlık  3.3.2023 tarihinde sona ermiştir.

Bir deprem sonrası yapılan haksız uygulama bir  deprem sonrası yeniden  hakların iadesi ile sona ermiştir. 9.9.1999 Marmara Depremi, 3.3.2023 Amik Ovası Depremi…

EYT yasası çok manidar biz zamanda çıkmıştır.

9.9.1999 tarihinde Gölcük depremi sonrasında bir günde dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan tarafından çıkan yasa ile yaklaşık 12 milyon insanın hakları elinden alınmıştı. Yıllarca bu haksızlığın ortadan kaldırılması adına mücadele edilmiş, lakin bir türlü sonuç alınmamıştı. Ta ki! BDS EYT derneğinin girişimleri sonucu kurulan EYT Platformunun 2022 yılı başı itibarı ile iktidar ile görüşmeleri başlayana kadar. Görüşmeler 1 yıl sürdü ve tam yasa çıkacak iken 03.03.2023 tarihinde 11 ilde yaşanan büyük bir depreme uyandık. Herkes bu yasa çıkmaz diye beklerken iktidar depreme rağmen yaş şartını kaldırarak ilk etapta 2 milyon 250 bin civarında toplan 5 milyon EYT’liye yıllarca yapılan yanlış uygulamayı ortadan kaldırmıştır. 

Bu yasanın çıkmasında emeği bulunan herkese teşekkür ederiz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’e, görüşmeleri yönlendiren Ak Parti Grup Başkan Vekili Sayın Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Gurup Başkan Vekili Erkan Akçay ve teşekkür ederiz.

Tüm EYT'li kardeşlerimize Hayırlı olsun.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.