Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BU ASIRLARDIR YAZILAN BİR KARDEŞLİK DESTANIDIR

  • 11.02.2023 11:31

Doğusundan Batısına, kardeşlik destanı yazan bir milletin torunları,10 ilimizde yaşanan büyük deprem sonrası aynı ruh ile bütün Dünya'ya bu acı karşısında nasıl tek yürek olunduğunu gösterdi.
Tarih boyunca bu topraklarda yaşayan ceddi gibi, tüm Dünya'ya kardeşlik destanının nasıl oldugunu, dün Nene Hatunlar ve Seyit Çavuşlar ile gösteren bu necip millet, aynı ruh ile deprem sonrası işini, gücünü bırakarak, kar, kış demeden, yaşlısı, genci ile deprem bölgesine koştu. Enkaz kaldırmaya ve çeyizindeki battaniyesinden tutun, çocuğunun harçlığına, sofrasındaki ekmeğinin yarısına kadar oradaki kardeşlerine gönderdi. Bir nebzede olsa oradaki acıyı hafifletmek ve göçük altında kalan kardeşini kurtarmak için bölgeye gitti. Kara, soğuğa aldırmadan, orada; 'Kimse yok mu, sesimizi duyan yok mu' diye yardım bekleyen kardeslerimiz varken bize burada durmak yakışmaz diyerek, devlet, millet el ele, tek ve yek vücut olarak, tüm Dünya'nın gözü önünde bu destanı yazmış ve yazmaya devam etmektedir.
Rabbim bizlere böyle acıları ve afetleri yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar,  geride kalan ailelerine sabırlar dileriz.
Dileğimiz odur ki Devletimiz en kısa sürede evleri ve yaşam alanları yıkılan kardeşlerimizin yararlarını sarar ve onları yeniden evlerine ve iş yerlerine döndürecek çalışmaları yapar.
Haydi Türkiye, haydi kardeşlerim, devlet millet el ele yaralarımızı saralım ve bu depremin acılarını hafifletecek çalışmaları tez zamanda hayata geçirelim. Çalışmalara destek vererek onların acılarını bir nebze de olsa hafifletelim.
Bu ülkenin Doğusu'da , Batısı'da , Kuzeyi'de , Güney'i bir ve birliktedir.
Bolu Düzce Sakarya Eyt Başkanı 
Mehmet Ali Çelik

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar