Bugün Neyini Değiştirirsin?

Dününe Göre Bugününü Yaşarken Yarınını Daha İyi ve Güzel yaşamak için Bugün Neyini Değiştirirsin?

Dününe göre bugününü yaşarkan yarınını daha iyi ve güzel yaşamk için bugün neyini dğeiştirirsin diye sormaktayım. Kısacası yarın daha iyi yaşayabilmek için bugün neyini değiştirirsin?

Bu soruyu bir çok kişiye sorduğumda bir çok cevap aldım. Genelde kendisinde beğenmediği özelliğini değiştirmek istediğini söyleyen oldu. Bazı cevaplarda hiç birşey diye cevap veren de oldu.

Soru derin düşünülmeli aslında. Ve düşünürken kendini de düşünmeli....

İnsanlar bugününü yaşarken dünün yaşadıklarıyla yaşarlar aslında. Dün geçmiştir, yarın gelecek ve bilinmez. bugün ise andır.

İnsanoğlu hep iyiyi ister. Daha iyisini, sağlıklısını ve güzelini ister. Bir de zengin olanı ister.

Biz insanlar zaman kavramında yaşarız. günümüzü yaşarken bugün deriz. dün ve yarın diye bahsederiz.

Dün insanlar için hep pişmanlıktır. Keşkelerledir. Bazen acılarladır ve bazen tatlı anılarladır. Yarın ise insanlar için gelecektir. Ve gelecek beklentidir, umuttur, hayaldir, istektir. Hedeftir. Ama ençok bilinmezdir.

Bugün ise yaşanandır ve onu kimse bilmez. bugünü yaşarken kimse anlamaz, bilmez, fark etmez.

Bir çizgi film var orada şöyle bir replik geçer; Bir söz vardır, dün artık tarih oldu. Yarın ise bir bilmece. Ama bugün sana hediyedir. Bunun kıymetini bilmek gerekir.

Ne güzel cümle değil mi? Yazar harika yazmış sözü.

Ben de soruyorum size yarınını daha iyi yapabilmek için bugün neyini değiştirirsin?

Bu soruyu kendinize sorun ve cevaplayın. Düşünün biraz. Ya da anlık cevap verin. Ama içtenlikle ve samimi cevap verin. ve cevabınızı kalbinizden derinden duyun.

Basit gibi görünse de zor bir soru. Cevabımı merak mı ettiniz?

Dünüme göre bugünümü yaşarken yarınımı daha iyi ve güzel yapabilmek için neyimi değiştiririm. Cevabım Kendimi.

Kendimi değiştiririm.

Hayat değişimlerle başlar. Ve hayatı yaşayan bizler kendimiziz. İnsan kaderini sadece kendi yaşar. Yaşarken önce kendisine birşeyler katar sonra çevresine.

Kendini değiştiren insan, dünyasını değiştirir. Dünyasını değiştiren dünyayı değiştirir. Ve yarını da daha iyi ve güzel olur.

Basittir aslında. Kendini değiştirmek an'da yaşamaktır. Bugünü yaşamaktır.

Bugünü yaşarken kendine bakmalı insan. Aynaya baktığında kendi gözlerine bakmalı ve ne kadar harika yaratıldığını görebilmeli. Sonra kendine gülümsemeli. Kendini sevmeli. Kendisine faydası olan insan herşeye ve herkese faydası olur. Bakış açısı geniş olmalı.

Hani cevaplarda sevmediği özelliklerini değiştirmek isteyenler var ya. İşte kendimi diye cevap verdiğim içindedir aslında.

Kendimde olmak istediğim ne varsa onu değiştirdiğimde yarınım daha iyi ve daha güzel olur. Ben iyi olursam yarınım iyi olur. Ben güzel olursam yarınım güzel olur. Ve yarının daha iyi ve daha güzel olması bugünün an'ından geçer.

An'da kalmalı, An'da yaşamalı insan. Şükürdür, teşekkürdür, iyi kidir, hamd olsundur, yaparımdır, iyiyimdir, güçlüyümdür, başarıyımdır, seviyorumdur, seviliyorumdur, yeterimdir, aşk'ımdır, huzurumdur, mutluyumdur, hayatımdır, varımdır, çabalarımdır, sağlıklıyımdır, görürümdür, duyarımdır, konuşurumdur, hissederimdir, doyarımdır, beceririmdir, bilebilirimdir, öğrenirimdir, öğretirimdir, çalışırımdır, yaşıyorumdur, insanımdır, kendimimdir....

An da olmak...

Ben daha iyi ve daha güzel yarınım için kendim olmaya çabalarım sadece....

Geçmişim bugünümü yaşatmakta, geleceğimi bilemesemde bugünüm yarınım için daha iyi ve daha güzelini an da yaşatmakta.

Yarınınızı daha iyi ve güzel yapabilmek için an da yaşayın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Çiğdem Kanarya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Damla Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Damla Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Damla Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.