Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Doğa insanın ruhunu dinlendiriyor

  • 12.08.2022 13:50

Doğa insanın ruhunu dinlendiriyor. Yoğun yaşam temposundan bir nebze sıyrılıp kendimizi doğaya bırakma isteğimizin sebebi de bu.  Çiçekler renkleriyle, dokularıyla ve kokuları ile insana kendisini cennette hissettiriyor.

Her çiçeğin kendisine has bir kokusu ve rengi var. Her biri insanı başka bir dünyaya götürüyor. Renkleri ihtişamlarının göstergesi. Güneş ile buluştuklarında ayrı, yağmur ile buluştuklarında ayrı bir havaya bürünüyorlar.

Beton yığınlarından sıkılan ama etrafını betonlaştırmaktan vazgeçmeyen insanoğlu, çiçekleri kendi doğal ortamından koparıp, vazolarda sergilemeyi çiçek severlik zannediyor. Oysa onlar toprakla bir arada olduklarında kendilerini ifade edebiliyorlar. O kadar özeller ki hepsinin doğaya sağladığı faya farklı. Yaşamımıza görselliklerinin yanında ne kadar önemli katkılar sağladıklarını ne yazık ki bilmiyoruz. Öğrendiğimizde beton sevdamızdan vazgeçmekten korkuyoruz sanırım.

Çiçekleri çok sevin…

Çünkü onlar sadece sizin birilerine sevginizi göstermeniz için yaratılmadılar…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.