Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Komşusu açken tok yatan…

  • 5.07.2022 10:35
  • (1)

Çok ilginçtir, ne hikmettir çözemedim.

Son günlerde sahibi belli olmayan, merkez camii önlerinde, parklarda, meydanlarda çadır kurup tanıtıp yaparak kurban parası toplayanlar türedi.

Daha doğrusu vekil kurban bedeli talep ediyorlar. Fiyatlar 900 küsür liradan 2 bin 500 liraya kadar değişiyor. Kurban paralarının kime gideceği de kafalarda soru işareti bırakıyor. Afrika’ya göndereceğiz diyorlar.

Binlerce göçmenimiz var. Yüz binlerce kayıt dışı yabancı var. Bir çoğu ihtiyaç sahibi. Hatta farklı işler yaparak kazandıkları paraları bazen resmi, bazen de gayri resmi yöntemle memleketlerine gönderiyorlar.

Neden toplanan kurban paraları önce ülkemizdeki ihtiyaç sahibi insanlara verilmiyor? Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) şöyle buyurmuş “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.”

Bu düsturla önce yakınlarımızdakine yardım eli uzatalım. Sonra ülke dışındaki ihtiyaç sahiplerini düşünelim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • fikret veli
    fikret veli
    14.07.2022 11:51

    sayın şimsek sizin düzcenin tarihi için çok önemli bir kişiliginiz var düzceyi kime sorsak deseler lütfi şimşekten bilgi alanıbilir düzcenin degferlerinin ortaya çıkması düzcenin türkiyeye dünyaya tanıtımının yapılması için faruk özlü valilik siyasilere hatta sivil toplum kuruluşlarına çok önemli görevler düşüyor düzce tanıyan düzce dışında çok nadir düzcenin bütün güzellikleriyle tanıtılıp turist çeken bir yer olması için hep birlikte harekete geçmemiz lazım düzceyi tanıtıp güzelleştirelim