Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HAYAL GÜCÜ

  • 27.10.2022 12:39

Büyüklerimiz derki 'Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun

ilk sahibi. Malda yalan, mülkte yalan gel de biraz sen oyalan'

Tatbiki gerçekler acıdır. Hayaller, projeler ve düşünceler farklıdır ama uygulamalar çok daha farklıdır.

Vaatler ve beklentiler muhteşemdir. Uygulamalara baktığında hayal kırıklığı büyüktür. Bütün çelişkilerin vebali dört guruba aittir. Bir mülk sahibi, iki mirasçıları, üç yönetenler, dördüncüsü de uygulayanlardır.

Malumunuzca fotoğrafların hepsine tek tek bakarken ve de gurup olarak incelerseniz her yönetimin farlı eserini görürsünüz.

1968 başlangıcından bu güne kadar makamlar 12 defa değişmiş, bazı yöneticiler iki üç kez başa gelmiş, nazım planı beş defa değişmiş ve de yüzlerce kişiye özel muamele yapılmıştır.

Özellikle her gelen şehrin başka caddesi ve sokağı yokmuş gibi bir İstanbul Caddesi bir de Spor Sokakta çalışma yapmış, her iki alan da defalarca şekil değiştirmiştir.

Sadece mekanların değişimi yetmemiş, makam sahipleri müdürlerini de sürekli değiştirmiştir.

Merkez tadilatla uğraşırken, çok önemli tarım alanları da köylerin mahalle olması dolayısıyla kolaylıkla imara açılmıştır.

Zaman zaman rant mekanları da değişmiştir. Otogarlar, belediye binası, adliye, hükümet binası, itfaiye…

Sıra okullara geldi. Okul binalarının bulunduğu alanlar satışa çıkartılıyor. Stat değişince bakalım ne olacak. Bunlar sonuç alınamayan gelişmelerdir.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.