Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

RENKLİLİK GÜZELDİR

  • 12.09.2022 10:46

Doğal çeşitliliğinin hayatımıza kattığı renk ile haftayı karşılamak istedim.

Bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Elbette bu sıkıntıları aşmak zor, ancak imkansız değil. Doğal yaşam bize yenilenmenin, çeşitliliğin aralıksız sürdüğünü gösteriyor. Bu demek ki; yaşadığımız sıkıntılar da gelip geçici.

Size çiçeklerin dilinden sesleniyorum. Hepsi ayrı renk, koku ve görünümde. Aynı topraktan besleniyorlar. Bekledikleri çok bir şey de yok. Sevgi ve su. Biz insanoğlu doyumsuz ve benciliz. Birlikte, uyum içerisinde yaşamak mümkünden, her fırsatta kendi güzelliklerimizi ön plana çıkartma çabasıyla etrafımızdaki güzellikleri yok sayıyoruz. Görmezden geliyoruz. Zaman zamanda acımasızca eleştiriyoruz. Her birimiz, özel ve önemli olduğumuzu hissetmek istiyoruz. Ancak tevazu da mühimdir.

Benim çiçeklerim bana her gün yeniden bu Dünya’nın güzel bir yer olduğunu hatırlatıyor. Sizi güzel çiçeklerim ile selamlayıp, harika bir hafta diliyorum.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.