Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Baharı özlemek...

  • 20.04.2022 10:44

İçimizdeki dünya en büyük özlemimizdir. Fikirlerimizi, rüyalarımızı süsler; bizlere umut verir, yaşantımıza renk katar. Yaşantımız boyunca istek, özlem ve arzu içindeyizdir. Birçoğumuz yaşantımıza bu kadar düşkün iken, gelişen olumsuzluklar bizleri karamsarlığa sürükler. Özlem ve isteklerimizi yaşatmak için çeşitli yollar arar buluruz. Gezer, içer, çalışır, konuşur ve eleştiririz. Özlem duyduğumuz dünyamızı kelimelerde, tesellilerde ararız. Gözümüzle gördüğümüze değil, duyduğumuza inanır; gerçekte olanları anlatmak yerine işimize geleni   anlatırız. Yaşantımız boyunca isteklerimiz hiç bitmez, böyle sürer ve hayatımıza renk katar.

Birimizin beğendiği diğerimiz için beğenmedik olur. Zevklerimiz, görüşlerimiz düşüncelerimizde saklıdır. Ortak noktalarımız mümkün değil gibidir çünkü beynimizde yarattığımız istekler doyumsuzdur.

Yazları sıcaklardan, kışları soğuklardan hep şikayet ederiz. Bunun tam tersi durumda is kışın sıcağı, yazın soğuğu ararız.

Bahardan şikayet edenimiz var mı? Öyle sanıyorum ki yoktur. Karıncaların bile toprak altından yeryüzüne çıkışı , bizler gibi doğamızda rahat dolaşmamıza benzer.

Doğa gereği bir yılda dört mevsim olduğuna göre, dört mevsimin de bahar olma imkanı yoktur. Önemli olan her mevsimi doyasıya yaşayabilmektir. Ama baharın yeri başkadır.

Ben BAHARI özledim. Ya siz?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.