Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCESPOR FIRSAT TEPTİ….

  • 1.11.2022 08:30

Kendi sahasında bir türlü istediği oyunu oynayamayan futbolcular maç seyretmeye gelen taraftarlarını üzdü.

Ziraat kupasında Hatayspor’u kupanın dışına iterek sükse yapan takımımız, deplasmandaki başarılı oyununu iç sahada gösteremiyor.

Düzcespor maçı kaybetmekle sıralamada  bir basamak gerileyerek 7.sıraya indi. Böylelilkle liderle arasındaki puan farkı beş oldu. Oysa bu maçı kazanmış olsak sıralamadaki yerimiz bir maç eksikle birlikte  3. Lük olacaktı. Puanımızda 21 olacaktı.

Evet Hakemin kötü maç yönetmesi bazı faulleri görmemesi, ele çarpan topları es geçmesi  takımında , seyirçininde moralini bozdu. Böyle hakemlerle bu lig yarışında baş etmek çok zor. Nedense Düzce’ye Gelen hakemler art niyetli geliyor. Gözlemciler inşallah art niyetli olmazlar.

Birazda Futbolculara değinmek istiyorum.

Ersin  Aydın; Takım kaptanı olarak üzerine düşeni her zamanki gibi yapmaya çalışıyor. En istikrarlı oyuncularımızdan.

Recep Kalkan; Biz onu önceki sezondan tanıyoruz. Hırsı ve azmi iyi, Ancak rakibine girerken kontrollü olması  lazım. Son adam olarak oynuyor. Hatasız oynamalı. İlk yarıya nazaran ikinci yarı daha iyi oynadı.

Kerem Kaya; Çalışkanlığı iyi, verdiği paslar daha iyi olmalı . İleri çıkışları güzel, kaptırılan toplarda kalemizde tehlikeli oluyor. Daha dikkat etmeli.

Mümin Talip Pazarlı; Önceki maçlarda ileri çıkışlar yapar, geri dönerdi. Bu maçta bu özelliğini fazla göremedik.

Savaş Polat; İyi niyetli, ancak oyuna katkısı daha çok olmalı.

Çınar Tarhan; Sahanın iyilerindendi. İleri çıkışlarda daha hızlı olmalı ve Oyunu iyi okumalı.

Muhammed Rıdvan Özdemir; Defansa yardımı iyi, ancak aynı yardımı ileriye doğruda yapmalı.

Altar Han Hidayetoğlu; Defansta  iyi, Eski maçlardaki ileri çıkışlarını göremedik.

Yasin Ozan; Futbolunu beğendiğim oyunculardan biri. Rakip erken golü bulunca defans ağırlıklı oynaması, birde orta sahadan fazla top gelmemesi  bu maçtaki oyununu etkilemiş olabilir.

Mehmet Özdıraz; Sezon başından beri iyi perfonmas gösterenlerden olmasına rağmen, bu maçta çok  tutuktu.Doksan dakika sahada hoca tarafından tutulmasına anlam veremedim. Yasin Ozan’la  maç içinde anlaşmaları iyi. Eren Karadağ ile de anlaşmaları takıma katkı sağlar.

Eren Karadağ ; Hırsı ve azmi sezon başındakinden iyi, Bu maç iyilerden biriydi.Son vuruşlarındaki becerisi iyi olsa maçın adamı olurdu.

Sonradan Oyuna girenlerden Timur Kosavalı ile Samed Eker oyuna hoca tarafından daha erken alınablirdi.  Diger oyunculardan Doğan Can Otman, Emre Gündoğdu ve Osman Boz son 20 dakika yerlerini maç içinde alsalarda sonuca katkı yapamadılar.

      Ligdeki puan durumuna ve takımların birileiyle yaprtıkları maçların sonucuna göre her şeyin değişebileceğini görüyoruz. Biz takımımızın durumunuda biliyoruz. Tahriklere kapılmayalım.Daha çok maç var. Taraftarın da sağ duyulu olması lazım. Sahamızın kapanması rakiplerimizin ekmeğine yağ sürer.

Biz bu takıma güveniyoruz. Sizlerde güvenin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.