Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kasabalı Delikanlılar

  • 1.08.2022 14:56

İşte size resimde gördükleriniz Kasaba’lı veya Üskübü’lü veya Konuralp’li ne derseniz deyin, 90’lı ve 97’li üç ihtiyar delikanlı, 97 yılı devirmiş Mahmut hoca ile ona yetişmeye çalışan ben İhsan Kenan Sertoğlu ile burada resmi bulunmayan Ahmet Gürel hoca. Bizler de 90’ı devirmişiz.

Mahmut Hoca’yı ‘Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hoca ile karıştırmayın sakın. Buradaki Mahmut hoca gerçek Mahmut hocadır. Emekli öğretmen Mahmut Uçar, senelerce öğrenci yetiştirip irfan ordusuna katmıştır. Bunun dışında boş zamanlarında resmi kurumlarda veya bazı özel müesseselerde cilt işlerini titizlikle yapmıştır. Güvenli ve itibarlıdır, halk tarafından sevilir, eşini birkaç sene önce kaybetmiştir. Şu anda tek başına yaşamaktadır. Haftada 3 kez diyalize girmektedir. Buna rağmen sağlamdır. Elinde asası ile eşe dosta uğramadan yapmaz hoş sohbetleri vardır vaktini böyle geçirmektedir Allah daha uzun ömürler versin. Her şey hayırlısı olsun.

Burada resmi bulunmayan ve Kasabalı değerli O da 90’ını devirmiş emekli öğretmen ve halkça sevilen saygı duyulan Ahmet Gürel hoca var ki O da yıllara meydan okumuştur. İyi huylu, yardım sever, biridir. Konuralp merkezde bulunan evinde eşiyle birlikte yaşamaktadır. Allah ona da sağlıklı uzun ömürler versin

Ben İhsan Kenan Sertoğlu ise tanıyan, bilen biliyordur. Onun için uzun uzun yazmaya gerek yok. Kısaca banka emeklisiyim halen muhasebe bürosuna sahip olup, muhasebe işleriyle meşgul olmaktayım. Ben de 90 yılı devirmişim, bir yerde Mahmut hocanın talebesi sayılırım. Ufak tefek arızaları rahatsızlıkları saymazsak halimden memnunum. Ben de Konuralpte eşimle beraber yaşamaktayım. Allah hayırlısı ile bana birkaç yıl daha ömür verirse sanırım iyi olur. Kitap okumayı, yazı yazmayı severim eşi dostu hem severim hem ararım aslında üçümüzde etnik kişiliği önemsemeden düzgün herkesleri severiz.

İşte size yıllanmış üç Kasabalı ihtiyar delikanlılar. Bizleri unutmayın…

Sevgi saygı ve hürmetlerimle…

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.