Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Koca çınar yıkıldı

  • 19.07.2022 08:30

            Koca çınar zamansız yıkıldı. En azından biz sevenleri için erken yıkıldı. İsterdik ki biz iyileşsin de son olarak canlı canlı hoş sohbetler yapabilseydik. İstediğimiz olmadı. Kader bize acımadı, bu arzumuzu kabullenmedi. Ne yapalım, kader bu. Bazen zamansız sürprizler yapıyor. Bu da böyle oldu. İhsan Çetin rahmetine kavuştu. Bu dünyada yolunu tamamladı. Ebedi istirahatine gitti. Güle güle koca çınar güle güle. Allah rahmet eylesin. Cenneti makamına koysun inşallah.

            İhsan Çetin mütevazı, alçak gönüllü bir kişi idi. İyiliklerinden, yaptıklarından hiç övünmezdi. Herkese iyi gözle bakardı. İnsanları, hayvanları severdi. Tabiat aşığı idi. Kendisinden istemeden bir şeyi yapmaya çalışır ve yapabildiğinde de çok memnun kalırdı. Büyük küçük, etnik metnik, renk, din, ırk hiç önemli değildi O’nun için. Hiç ayrıcalığı yoktu. Paylaşması, yardımseverliği severdi. Mutlu olurdu. Sporu, sporcuları severdi. Fenerbahçeli olmasına rağmen diğer kulüpleri de sever, saygı duyardı. Doğru maçları seyretmekten hoşlanırdı. Ama koyu Düzcesporlu idi. Bir ara başkanlığını yaptığı bu kulübün kuruluşundan bugüne kadar her maçına gitmiştir. Her hareketinde vardı, kaleme alırdı ve halka anlatırdı. Düzcespor sevdalısı bir adamdı. Düzce’yi, Düzcelileri aslında bütün insanları çok seviyordu. Ama Düzcespor’un yeri onun için bir başka idi. O kadardı ki bir gün bana Düzcespor ile ilgili bir şiir yazmamı rica etti. Ben de bir Düzceli olarak ve memleketimi severek inşallah dedim ve bir şeyler karalayıp yazı yazdığı Düzce Damla Gazetesi’nde yayımladım. Anında telefonla arayıp beni tebrik etti. Çok memnun olmuştu. Ben de teşekkür ederken, “İhsan Bey ısmarlama şiir bu kadar olur deyip gülüştük ve çok iyi olmuş diyerek beni onre etti. Bu kadar da nazik biri idi. Büyük çınar gitti ama gözü geride kalmadı. En azından Düzcespor’un şampiyonluğunu sağlığında gördü. Sevinç gözyaşları sevgilerle kurudu. Helal olsun böyle adamlara.

            İhsan Çetin’in dini bütündü. Namazında niyazından idi. Hac vazifesini de ifa etti. Tanıdık tanımadık aşağı yukarı bütün cenazelere giderdi. Başka dindarlara da saygısı vardı. Hiç kimseyi küçümsemez kimseyi ayrıştırmazdı. Yani zamanın arzuladığı adam gibi adamdı. İnsan gibi insandı. Onun için olsa gerek cenazesinde her milletten çok mu çok cemaatı vardı. Yani mahşeri bir kalabalık vardı ki her insana nasip olmaz. Allah herkesten razı olsun. İşi gücü bırakıp gelenlere de sevap yazsın.

            İhsan Çetin, müteşebbis idi. Çeka Matbaası’nın da sahiplerindendi. Gazeteci idi, yazar idi, daha ziyade spor yazıları yazar idi. Hoş sohbet eden bir kişi idi. Herkesi sevdiğinden kendisi de herkesçe sevilirdi. Ne söylesek ne yazsak az gelir sanırım. Onun için son olarak yine güle güle git ebedi yerine diyoruz. Oradaki dostlara, Ali Beşer’e selamlarımızı götür. Anlat buraları. Sizleri unutmuyoruz bunu bilin.

            Şimdilik hepimizin ruhu şad olsun, rahat uyuyun. Hepimizin başı sağ olsun. Sevgi, saygı ve hürmetle…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.