Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Babalar günü

  • 17.06.2022 10:54

Babalar günü, dedeler günü, nineler, anneler ve nice başka günler. Bu muhterem kişiler şimdi mi akla geldi ve günleri kutlanıyor. Bu hep kapitalizmin icatları, bol bol çeşitli ürettikleri malları satsınlar, yoksa kimse bu kişilerin umurlarında değil. Oysa bunların günleri, hatırlanması bir gün ile geçiştirilemez. Herkesin annesi, babası, dedesi, bir gün değil daima değerlidir.

 Ama madem bazı günleri bölüşmüşler, kendilerine layık görmüşler, kuralları biz bozmayalım. Herkesin fikrine, düşüncesine, saygımız vardır. O bakımdan madem bugün 19 Haziran pazar günü babalar günü ben de bir baba olarak herkesin, her babanın babalar gününü kutluyorum. Allah her babaya sıhhat ve afiyet versin. Uzun ömür ihsan etsin.

  Ama baba sahipleri erkek ve kız, kadın, yaşlı, genç, muhteremler sağ olan babaların kıymetini biliniz. Genelde öldüklerinde değeri biçilmiyor da ondan söylüyorum. Nasihatleri, tecrübeleri, fikirlerine önem veriniz. Hiçbir baba kız olsun erkek olsun çocuklarının kötülüğünü istemez. Onların daima muvaffak olmalarını, mutlu olmalarını isterler. Zaman zaman ufak tefek aksilikler olsa bile çabuk unutulur. Sakın kindar olmayınız, dargınlık, küsmek, en fazla bir gün, hatta yarım gün veya bir saat olmalıdır. Ellerini öpüp, kucaklaşmalısınız, özür dilemelisiniz, cahilliğinize vermesini söyleyiniz. Yani kırmışsanız gönül almasını bileceksiniz. Sizin mutluluğunuz onların da mutluluğudur. Bunu unutmayın. Onun için yukarda söylediğim gibi sağlığında babaların kıymetini biliniz. Öldükten sonra ah vahlar hiçbir şey ifade etmez. Çünkü giden gitmiştir. Asla geri gelmez.

  Tekrar sağ olan babaları kutlarken, ölmüş babaları da minnetle anıyor ve Allahtan bol bol rahmet diliyorum.

    Sevgi, saygı ve hürmetlerimle…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar