• 6.05.2022 10:25

Bravo Düzcespor bravo, helal olsun sana, sizlere. Demek ki azmettin mi bu iş oluyor. Aslında şampiyonluk geçen sene hakkınızdı, ama olmadı. Olmayınca olmuyor işte. Fakat yılmadınız, bu sene için birbirinize söz verdiniz, kenetlendiniz, azmettiniz. Demek ki Azmedince oluyor bir şeyler. Aslanlar gibi mücadele ettiniz. Hiçbir zaman yılmadınız, morelleriniz bozulmadı. Centilmence, efendice inanarak bütün gücünüzle savaştınız. Neticede hakkettiğinizi aldınız, göğsünüzü kabarttınız.

Ufak tefek cezalar ise bazı fanatik taraftarların yüzünden, seyircilerin yüzünden. Onlar bir türlü centilmen, efendi olamadı, sabretmesini bilemedi, bilemiyorlar. Oysa ki bu fevri hareketleri kulübe zarar veriyor. Bağırıp çağırmaları, gereksiz çirkin küfür ve tezahüratların hiçbir faydası yok. Bu kişiler kulüplerini seviyorlarsa sabretmeleri lazım. Yapamıyorlarsa maça gelmemeleri lazım.

Maçı dışarıdan takip etmeleri lazım. Takım sevgisi böyle olur. Yoksa ceza yazdırmayı hiç kimse arzu etmez. Düzcespor’un güzel oynaması, takdir edilmesi ve sevilmesi neticede şampiyon olması elbette onlarda dahil hepimizi sevindirir. Zaten gaye budur. Herkesin coşması, sevinmesi herkesin hakkıdır. Bun kimse mani olamaz. Bu duygu başka bir duygudur. Sevinmek, gurur duymak ve övünmek su ekmek gibi bir haktır.

Düzcespor’un bu güne kadar tüm yetkililerin, varlıklı kişilerin, tüccarların pek faydası olmadı. Sanırım yanılmıyorumdur. İnşallah bundan sonra her bakımdan yardımcı olacaklarına destek çıkacaklarına inanıyorum. Çünkü bu işler parasız ve desteksiz olmuyor. İyi niyet yeterli değil. Çünkü Düzcespor Düzce’yi, hepimizi temsil ediyor. Dolayısıyla devamlı kazanması ve yükselmesi icap eder.

Bu bakımdan valisiyle, kaymakamıyla, belediye başkanıyla ve diğer yetkilileriyle, yani hepimiz gücümüz kadar desteklemeliyiz. Çünkü bu gurur, bu sevinç hepimizindir. Düzcespor Düzcelidir. Düzce’nin varlığıdır. Dolayısıyla bu şampiyonluğu canı gönülden tebrik ediyorum. Herkesi kutluyorum. Bu mutluluk ilelebet olsun…

Şimdi birçok takviye ile yolunuza devam etmelisiniz. Moraliniz hiçbir zaman bozulmasın. Daima inançlı ve güvenli olunmalı. Temennimiz hep budur. Ayrıca sayın İhsan Çetin gibi Düzcespor sevdalılarını da tebrik eder, kutluyorum. Yolunuz hep bu yol olmalı ve daima gururla dolmalısınız. Düzcespor’un maçları hep güzel olmalı. Sporcuların şutları da daima gol ile son bulmalı inşallah….

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle…

 

 

Şampiyon Düzcespor

 

Düzcespor büyüklüğü gösterdi

Çünkü bunu senelerce istedi

İnançla beraberce çalıştılar

Mutluluk hepimizin bilin dedi.

 

Ramazan Bayramına bayram kattı

İki bayram bizler için çok tatlı

Yolunuz böyle güzel olmalı

Hep uçmalısınız iki kanatlı

Varınız yoğunuz hep bizler için

Rakipleri severek golle biçin

Sevin birbirinizi ve sevilin

Oyunların en güzelini seçin

 

Sizlerle bizler gurur duyuyoruz

Sevinçle coşup mutlu oluyoruz

Var olun sağ olun hep böyle kalın

Bizler her yerde bizi soluyoruz

 

Bravo, aferin tüm futbolculara

Başkana, kaptana çalışanlara

Kutluyoruz sizi herkes kutlasın

Büyüksünüz hepiniz anlayana

 

Kim ne derse desin coşmak hakkınız

Katladığınız yola bir bakınız

Ne güçlükler çektiniz bilen bilir

Altın kupayı yakaya takınız

 

Siz siz olun da sakın şımarmayın

Sizden başkasını kötü anmayın

Böbürlenmek yok daim vakur olun

Çünkü hayat hep böyledir sanmayın

 

Şampiyonluk güzel yakıştı size

Büyük armağan destekleyen bize

En kötü günleriniz böyle olsun

Mutluluk ise dolsun hepimize…