• 14.12.2016 09:15

            Şöyle düşünüyorum da ben mi, biz mi yanlıştayız yoksa başkalarını mı ? Her türlü terör belası hiç eksik olmuyor. Ne zaman nerede, ne yapacakları belli olmuyor.13 yıl kadar beraber oldukları ve ne istediklerini ve hatta daha fazlasını verdiklerdi ortakları bile en büyük belamız olduklarına göre kime güveneceksin? Şu anda en yakınına bile güven olmuyor. Memleketin bu hale gelmesine  sebep nedir? Yüce Türk Milleti buna layik  değildir. Bir yanlışlık var sa ki var, onu bulmalıyız. Atatürk’ün çizdiği yoldan sapmazsak sanırım doğru yola çıkarız. Bir yanda çeşitli teröristlerin saldıkları korkuları ve verdikleri şehitlerle uğraşırken başta güneydoğu olmak üzere yer yer çatışmalar, savaşlar devamlı kan akıtmakadır. Bütün bunlar yetmemiş gibi dış ülkelerle de aramız iyi değil. On paralık Yunanistan bile irili ufaklı 18 adamıza kendi bayrağını dikti. Bu cüreti kimden alıyor, merak ediyorum doğrusu. Ve maalesef hükümetimiz seyirci kalıyor bütün bunlara, bu gibi bir çok olumsuzluklara.

            İşsizlik aldı yürüdü, dolar ise ha keza. Hemen hergün her şeye zam üstüne zam yapılıyor. Ekonomi devamlı kötüye gidiyor. Dış borç 600 küsür  milyar doları aştı. Zengin de ağlıyor, fakir de. Hala bunlara olumlu bakılıyorsa aklımızı yitirmiş olmalıyız.

            Ben size Ak Partili ve aklı başında olan vatandaşlarımıza nazicane bir tavsiyede bulunacağım. Lütfen kulak verin. Eğer bu memlekette olan doğruları yanlışları öğrenmek istiyorsanız beni dinleyiniz. Anlatacaklarım o kadar da zor değil, yeterki merak edip sabırla uygulayınız.

            Hani, bilmeden, tanımadan pek hoşlanmadığınızı sandığınız Uğur Dündar var ya o’nun her cuma günü, akşam saat 21 de HALK TV’de, ARENA programı vardır. İşte o programı üç dört hafta sonuna kadar sabırla seyredin, dinleyin. Çünkü o program her sefer başka yerde ve en az çok değerli üç kişi tarafından memleketin gidişatını değerlendirmektedirler. Yazılacak yeni anayasada düşünülen 550 milletvekilliği, sanki azmış gibi 600’e çıkarmayı gereksiz olduğunu, cumhurbaşkanının yüce divanlık suç işlememesini tavsiye edileceğine böyle bir suç işlerse adeta yüce divana gönderilmemesi dile etiriliyor ki, bunların doğru olmadığını bu kişilerce ifade edilmetedir. Makul olan da budur. Bu değerli adamlar daha birçok olumsuzlukları misallerle anlatmaktadırlar. O kadar güzel anlatıyorlar ki insan hiç bitmesin istiyor. Hele üç dört programı dinleyin başka vazgeçemeyeceksiniz sanırım. Hatta bir çok eş dostunuza da tavsiyede bulunacaksınız. Yani siz tam manasıyla tiryakisi olacaksınız. Ve memlekette olan biten olumlu, olumsuz olayları gerçekten öğrenmiş olacaksınız. Onun için biraz sabır…

            Sevgi ve saygılarımla.