• 4.08.2016 08:53

Hiç kimsenin toz kondurmadığı Fetullah Gülen, meğer ne işler peşindeymiş. Hoca kisvesi altında şeytanın bile beceremediği entrikaları çeviriyormuş da kimse farkında değilmiş. Mevcut iktidarla el ele kol kola 10 – 12  sene birlikte yürümüşler. Tekerleklerine çomak sokanlara akla gelmeyen delillerle kumpasa çarptırıp zindanlara tıkmışlar. Ta ki 17 – 25 Aralık 2013 yılına kadar. Ne zaman ki büyük çıkarlar, menfaatler bölüşülüyor ve tek tarafa akıtılıyor, işte o zaman işler bozuldu. 

İblis hoca efendi 30 – 40 yıldan beri güya yararlı görünüp Türkiye ve başka memleketlerde okullar açıp buraya sempatik görünmeye çalışıyor. Tabi ki hayır uğruna topladığı trilyonlarla sabırla geleceği bekleyip muradına erecekti. Önce orduyu elde etmek için askeri talebelerden başladı. Zeki, fakir, fukara çocukları yatılı okutmaya yeltendi. Millette bu hayır işleri gören iblise inandı. Büyük paralar akıttılar. O kadar ki arası açılan iktidar bile yok edemedi ve öyle kendisine güvendi ki artık iktidarı almalıydı. Askeriyede dolu yüksek rütbeli subayları vardı. Hükümeti devirmek çok kolaydı onun için. Pensilvanya’dan emir verdi ve 15 Temmuz 2016 Cuma günü harekete geçtiler. Amma Allah’ın istemediği ve büyük günah saydığı, kendi çıkarı uğruna dini defalarca istismar ettiğini hiç hesaba katmadı. Hesabı altüst oldu. Hayalleri bataklığa dönmüştü. Bütün teşkilatı tarumar oldu. Bu dünyada duracak yeri kalmadığı gibi öbür dünyayı da kaybetti. Yazık oldu memlekete, ölen, aldatılan şehitlere, yüzbinlerce subay ve taraftarlarına.

Büyük Önder Atatürk bugünleri görerek her türlü tekkeleri, zaviyeleri, cemiyetleri kaldırdı. Ne kadar zararlı oldukları devamlı isyanlarla anlaşılmıştır. Çok şükür hepsi Allah’ın inayeti ile bastırılmıştır.  Demek ki “Yurtta sulh cihanda sulh” sözü çok yerinde söylenmiştir. Birde şu var; Hep söylenir, Türk’e Türk’ten başka kimseden fayda gelmez. Bu çok doğru bir sözdür. O halde T.C., gerekli yerlere bilhassa Ziraat Bankası yazısının başına getirilmeli. Okullardaki ANDIMIZ devam etmeli yani bir çok değerlerimizi yerli yerinde kullanalım. El alemin isteği ile Milli değerlerimizden asla vazgeçmeyelim. Yani özümüze dönelim. Milli değerlerimize sarılalım. 

Darbe girişimini halk önledi deniyor, doğrudur. Ama halktan önce Atatürkçü Laikçi demokrasiye inançlı memleketini, vatanını canı gibi seven Mehmetçik önledi. Eriyle, subayıyla bu vatan sevenler önledi. Demokrasiye inanan, hürriyeti seven, laikliğe sarılan ve baskılardan bıkan halkla beraber önledi. Yaşasın Atatürkçülük, Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın etnik metnik ayrılmayan Türk Milleti, Yaşasın Ne Mutlu Türküm diyene.

Sevgi ve Saygılarımla.