• 19.02.2020 11:54

Konuralp beldesi Düzce Belediyesine bağlanmadan önce bence daha iyiydi sanırım. Belki Düzce çok yayıldığı, genişlediği için olsa gerek. Her tarafa hizmet vermekte zorlanıyor tabi ki. 

Konuralp’te daha önceki belediye’nin yapmış olduğu Hamam üstü sosyal tesisin nesi vardı da yıkılıp yeniden yapılmasına karar verildi? Ve hiç yapılmadı. Bence hiç gereği yoktu. Keza Merkez Caminin yanındaki türbe madem yarım kalacaktı neden yıkıldı? Eski halin eksikleri var ise tamir edilebilirdi ve sapasağlam kalırdı. Şu andaki durumu içler acısı. Yine tam yapılmamış olmasına rağmen üç sanduka eskisi gibi yerine konmuş duruyor. Herhalde camlardan havalansın mı istenmiş olacak ki camlar takılmamış ap açık duruyor. Her şey dışarıdan görünüyor. Gelen gidene karşı ayıptır ayıp. Eğer bunlarla ilgili müteahhitlerle anlaşamamış iseniz sebebi nedir? Müteahhitlerden teminat mektubu alınmadı mı? Yarım bırakıp gittilerse gereği neden yapılmıyor? Eğer paranız yetmedi, veremediniz de işi bıraktılarsa neden baştan bütçenize bu işleri koydunuz? Eki bir tarihi çeşme vardı,yapılacağı söylendi hani nerede? Siz ne derseniz deyin bu halka anlatamazsınız, anlatmanız çok zor. 

Konuralp’in tam orta yerinde yükselmiş olan o ucube gökdelene ne demeli. Oraya o inşatın yapılmasına nasıl ruhsat verildi allah aşkına yazık, yazık...

Önceki kaldırımlardan kim memnun değildi ki kimseye sorulmadan söküp bir takım başka taşlardan yeniden yaptınız. Konuralp’i baştan sonuna kadar  uzanan bu yolda  Başta belediye otobüsleri olmak üzere her vasıtanın dank, dunk gidip geldiğini hiç gördünüz mü? Bari asfalt yapmış olsaydınız bu kadar tenkit edilmezdiniz.

Konuralp’in trafik derdi bir türlü düzelmedi gitti. Herkes bildiğini okuyor. Madem burası Düzce şehrine dahil oldu, şehir gibi ulaşım ve yerleşim şart. En azından vasıtalar yolun bir tarafına sıralansa sıkıntı biraz azalır. Bir düzenleme yapılırsa ve halka ilan edilirse uymayanlara cezai müeyide uygulanırsa bu iş yoluna girer düşüncesindeyim. 

Bizler, Konuralp halkı eski Konuralp’i arıyoruz, özlüyoruz, o zamanlar daha mutlu idik. Lütfen kasabamızı düzeltin...

sevgi ve saygılarımla.