• 11.02.2020 14:58

Sayın Veli Bey, Belediye Başkanı ve Müftü Beylerin dikkatine

Konuralp Beldesi Merkez camii altında 30-40 senedir Zeki Yıldız vatandaşımız tarafından işletilmekte olan çay ocağı, merkez ve çevre köylerin vatandaşlarına gece gündüz ve yaz kış demeden hizmet vermektedir.  Hele Cuma ve bayram cenazelerinde gelen kadınlı erkekli her türlü vatandaşa saygıyla hizmet etmektedir. Burada kesinlikle kumar oynanmaz,,içki ve sigara içilmez, dedikodu yapılmaz, kötü sözler söylenmez. Kimse kimseye hakarette bulunmaz. Her müşteri birbirlerine saygılıdır. Çay ve su başta olmak üzere diğer meşrubatlar ikram edilmektedir. Fiyatlar piyasaya göre ucuzdur. Kar fazla düşünülmez, Vatandaşa hizmet düşünülür. Halk her türlü hizmetten memnundur. Parası olmayanlardan illa para vereceksin diye zorlanmaz. Veren verir vermeyen , veremeyen daha sonra verir. Kışın sıcak, yazın serin tutulur burası. Halkın yararına her türlü olasılıklar sağlanır. Genci yaşlısı herkez memnundur bu durumdan. Tam bir sohbet yeridir burası. Genelde dini olmak üzere faydalı kitaplar da mevcuttur. Her gün üç adet gazete bulundurulur. İsteyen kitap okur, isteyen istediği gazeteyi okur veya bulmaca çözerek dil bilgisini zenginleştirir. Yani burası tam bir sosyal kurum gibidir.

    Zeki Yıldız namazında niyazında bir vatandaştır. Zaman zaman müezzin olmadığında Müezzinlik bile yapmaktadır. Zamanında kirasını öder yardımseverdir, İhtiyacı olana elinden geldiğince yardımda bulunur, icabında çok olmamak kaydıyla borç da verir, kimseyi Üzmez, daima makul olmaya çalışır. Öyledir de. 

     Duyduk ki bu cami altı gençlik merkezi olacakmış çok güzel bir şey. Hayırlı uğurlu olsun. Onun için her kiracı işlerini işyerlerini boşaltacakmış. Bazıları boşaltmışlar bile. Ama caminin altında Zeki Yıldız’ın çay ocağının dışında 8-10 adet genişçe dükkanlar mevcut. Güneyden kuzeye ve batıya doğru 2.2.5 metre genişliğinde koridor var ki buraların bir sürü gençlerin barınmasına, her türlü işlevlerine yeter de artar bile. Yani Zeki Yıldız’ın çay ocağının boşaltılmasına gerek yok. Hem bu gençlerin çay ve diğer ihtiyaçları buradan karşılanır. Bu durumdan camii cemaati de memnun kalır. Çünkü Konuralp’te halkı barındıracak, memnun edecek bu durumda bir yer yok. bulamazsınız. Burası kapanırsa Zeki Yıldız’dan daha ziyade bu halk darmadağın, perişan ve mağdur olacaktır. Bunu istemezsiniz sanırım. Bu vatandaşların duasını mı, bedduasını mı almak istersiniz? Herhalde duasını , dualerını istersiniz. İnşallah böyle olur. Sizler, yani yöneticiler cemaatin de milletin de refehını, mutlu olmasını istersiniz. Genelde arzunuz budur. O halde bir zahmet gelin buraya ( Bilirsiniz Konuralp yakındır, pek zamanınızı almaz) Hem Zeki Yıldız’ın çayını, kahvesini içersiniz hem de buradaki durumu yakinen keşfetmiş olursunuz. O zaman bana hak vereceğinizden çok eminim. Ben cemaatten veya vatandaştan biri olarak düşüncelerimi ve isteklerimi zatialilerinize saygılarımla arz etmek istedim. Takdir sizlerindir tabii ki. 

   Sevgi  saygı ve hürmetlerimle…