• 22.10.2019 12:28

Başlıkta ki söz boşuna söylenmemiştir. Bunlar hep tecrübelerden sonra söylenen sözlerdir. Devletler arasında dostluklar olabilir, ama çıkarları bozulan taraf hemen dostluklardan cayar. Zaten devletler arasında dostluklar değil, çıkarlar çok önemlidir. Müttefik ve ittifaklar hep sarsıcıdır. Her an değişebilir. Dolayısıyla kimseye güven olmaz. Adam sana sattığı silahı işine gelmediği kişilere, devletlere kullanamazsın der. Veya parasını vermiş olduğun silahı sana göndermez. Peki bu silahları niye aldık, senin istediğin gibi kullanacaksak bunun anlamı yok ki. Daha ziyade süper devletler yapar bu kalleşliği. Vaktiyle Kıbrıs’a karşı meşru haklarımızı kullanmaya çalıştığımızda Amerika rahmetli İnönü’ye küstahça mektup yazmıştı. Ama gereken cevabı da almışlardı. İnönü ‘‘Yeni bir dünya kurulsa Türkiye yerini alır’’ dedi. Bugün ise güya NATO müttefikimiz olan aynı Amerika başkanı Donald Trump küstahça sayın reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı. Tabii bu mektuplar Türk Milletine yazılmış oluyor. Ve gereği de yazılıyor. Aynı zamanda yapacağımızdan geri kalmıyoruz.  Yani dik duruyoruz. Ambargo falan dinlemiyoruz. Bu gibi durumlarda Türk milletinin hasleti aynidır. İçeride birbirlerine demediklerini, yapmadıklarını bırakmayan siyasiler, birçok şeyi unutup  iktidarıyla,  Muhalefetiyle etnik metnik hesap edilmeden birlik oluyorlar düşmanlara karşı yekvücut oluyorlar ki düşman korkuyor. I Dünya Savaşında da böyle idi, İstiklal Savaşı’nda da ve bugün de böyledir.

Geçenlerde Halk TVde emekli bir hava Korgenerali konuşurken ‘‘Her süper devletin Ortadoğuda, bilhassa Türkiyede PKK veya başka teröristleri vardır’’ dedi. ‘‘Türkiyenin büyümesini, gelişmesini istemezler’’ dedi. ‘‘Dolayısıyla Emperyalist Güçler bunlar hep Beslerler’’ diye de ilave etti. NATO müttefikimiz olan Amerika meydanda. Hem müttefikimiz hem de teröristleri besliyor, onlara tırlar dolusu mühimmat gönderiyor. Eskiden gizli yapıyordu, Şimdi alenen yapmaya başladı. Yoksa o teröristler o yeraltı tünellerini nasıl yapacaktı, o silahları nasıl bulacaktı? Zaten yıllarca emperyalistler arkalarında olmasaydı hiçbir şey yapamazlardı.

Haklı davamızda etrafımızda kimselerin kalmadığını gördükçe Türkün Türkten başka dostu yoktur sözü bir kez daha önem kazanıyor. Ey Avrupa, Ey Arap Devletleri Sizler kör müsünüz? Hele Araplar! Suudi Arabistan’ın Kralı ölünce 3 gün yas ilan edip bayrakları yarıya indirilmiştik. Yazıklar olsun. Ya Filistin, İsrail onları ezerken Türkiyeden başka sahiplenen olmadı. Onlar yüzünden uluslararası denizdeki vapurumuz da dokuz  gönüllümüz Şehit oldu. Bu Araplar ta Osmanlıdan beri para için hep arkadan hançerlediler Türkleri. Aynı soyun evlatları, yine aynı şeyi yapıyor. Artık bunların kalleşliklerini hiç unutmamak lazım.

Suriyeliler ‘in bir günahı da Hafız Esadın zamanında aleyhimize beslediği, koruduğu PKK teröristlerden dolayı çektiği ahlardır. Bir yerde etme bulma dünyası.

Hele Amerikalıların çantada keklik sandığı 1 Mart tezkeresini onaylamayan Meclisimizden dolayı bizi olan kin ve husumet asla bitmez. Irak’a Türkiye’den girememesi çok ağır zayiatlar verdi onlara. Ama Amerikanın öyle böyle bahanelerle girmiş olduğu devletler hep dağılmıştır. Hiçbirine faydası olmamıştır. Cenabı Allah bir gün onları da dağıtacaktır elbet. Çünkü günahları çoktur. İnşallah, Türk askerine Allahtan daima zaferler, muvaffakiyetler diliyor ve selamlıyorum.

Normal 0 false false false TR JA X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:Cambria; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-ansi-language:TR;}

Sevgi ve saygılarımla