• 12.06.2019 10:24

Keşke bütün siyasiler, yöneticiler, idareciler Sayın Ekrem İmamoğlu gibi olsalar.. En azından O’nun gibi olmaya çalışsalar Türkiye kazanmış olur. Türkiye itibar kazanır. Herkes birbirine güvenir, birbirini sever, huzur içinde yaşanır. Türkiye’de böyle insanlar vardır ama çok azdır. 

Sayın Ekrem İmamoğlu ayrımcı değil, birleştiricidir. Etnik kökene bakmaz, ırkçı değildir. Kimsenin rengine , cinsine bakmaz. Dinine karışmaz. Adil ve paylaşımcıdır. Hak hukuka çok dikkat eder. Demokrattır, demokrasiyi savunur. Atatürkçü’dür. Kadın, erkek ayırmaz. Bütün insanlar onun için aynıdır. Herkese saygısı vardır. Yeter ki beşer tam manası ile insan olsun. Hoşgörülü, mütevazidir. Kimsenin hakkını yemez. Kimseye de yedirmez. Kızmaz, yüzü hep güleryüzlüdür. İnsanları ve diğer canlıları sever. Kavgacı değil, barıştan yanadır. Savaşçı değil, barışçıdır. İnsancıldır, insanlığın her türlü hasletine sahiptir. Milleti, memleketi sever. Dolayısı ile millet de onu seviyor. Herkes tarafından seviliyor. Küfürbaz değildir, kimseye hakaret etmez. İnsanlık budur işte. Günahtan kaçınır, dinine bağlıdır, rüşvet yemez, yedirmez. Torpili sevmez, hizmette liyakate önem verir. Kibirli değildir, daha daha neler neler. İnsan gibi insandır.

Peki böyle bir kişinin İstanbul’a Belediye Başkanı olmasını neden istemiyorlar. Büyük rantçılar istememekte haklı olabilirler. Ama diğerleri neden istemesinler. Yalnız İstanbullular değil, tüm Türkiye’de sevgi kazanmış ve seviliyor. Tahminim 23 Haziran’da büyük ekseriyetle seçimi kazanacak, mazbatasını alacaktır inşallah.

Hakkında çeşitli yalancıklar uyduranlar, dedikoducular, çok mahcup olacaklardır. Şayet insanlıktan bir nebze anlıyorlarsa yüzleri kızaracaktır. Alenen olmasa bile gizlice özür dileyeceklerdir. Dilemelidirler de.

Herşeyin güzel olmasını kim istemez ki. Onun için herşey güzel olacak. Güzel oldukça başta İstanbullular olmak üzere bütün Türkiye kazanacak, mutlu olacak mutlu. Ekrem İmamoğlu sevilecek adam. Ben seviyorum, sizlerde sevin.

İşin doğrusu şu; böyle bir adamları olmadığı için kıskanıyorlar bence. Helal olsun İmamoğlu’na .

Sevgi ve saygılarımla.