• 14.05.2019 09:10

Adam gibi adam derler ya, herkez için söylenmez bu. Çok dürüst kişilere, herkese saygılı,mütevazi,çelebi ve hak hukuka riayet eden kişilere denir. Doğru bildiğini hiç kimseden korkmadan,çekinmeden ve kimseyi dışlamadan hoş görülü kişilere denir adam gibi adam. Herkezin güvenini kazanmış itibarlı kişilere denir adam gibi adam. Yani bir insanda bulunması gereken her türlü vasıflara sahip olanlara denir adam gibi adam.

Yalanla, dolanla,rüşvetle ilgisi yoktur böle kişilerin. Asla kötümser değildirler. Hep iyilikler isterler. Kabarık cüzdandan yana değildirler. Cüzdan değil vicdanla hareket ederler. Hiçbir mevkide gözleri yoktur. Verilen vasifeleri tarafsızca yerine getirirler. Hak hukuk yemezler, yedirmezler. Kanun, usul neyse onu uygularlar. Hatırla iş görmezler, haslet sahibidirler. Hele üst görevlerde iseler çok daha dikkat ederler. Tam manasıyla demokrattırlar. Özgürlükten, demokrasidan yanadırlar. Herkesin de böle olmasını isterler. Şahsi çıkarlardan ziyade memleket çıkarlarını düşünürler. Kimsenin hakkını yemekdikleri gibi kimseyede yedirmezler. İşte bütün bu gibi vasıfları taşıyan kişilere adam gibi adam denir.

Gelelim Yüksek Seçim Kurulu üyelerine: Saydığımız bu vasıfların harfiyen bulunması icap eder,( değil mi?) ama malesef dördü hariç hiçbirinde yok. Bunlar yüksek hukukçu olmalarına rağmen hukuku-gukuk ettiler. Yani sıfırladılar. Yarın çoluk cocuklarına,torunlarına ve insanlara hangi yüzle bakacaklar. Sayın Ekrem İmamoğluna yapılan bu haksızlık kul hakkına tecavüzdür. Allah indinde ne yapacaklardır? Hemde bu kutsal ramazan ayında. Bu haksızlık yanlız İmamoğlu’na değil tüm İstanbul’lulara hatta tüm Türkiye’ye. Yapılacak bunca masrafları kim karşılayacak? Çöken ekonominin vebalini nasıl çekecekler?

Devamlı tırmanan döviz ve zamları kim frenleyecek? Türkiye’nin itibarını bütün dünyaya rezil ettiniz. Yazıklar olsun, artık sizlere hiçmi hiç güven kalmadı. Bir vatandaş olarak herkez gibi bende kınıyorum,haberiniz olsun. Sizler vicdanınızla (varsa) ömür böyü cebelleşeceksiniz. Çünkü herkez gibi ben de hakkımı helal etmiyorum.Ama sizlerin inadına herşey daha güzel olacak.

Sevgi ve saygılarımla.

12.05.2019 Pazar