• 18.03.2019 10:14

En kıymetli dostum ve arkadaşım Ali bey, bak sen gideli bir yıl geçti. Bugün Çanakkale şehitlerimizi anma günü, senide rahmetle anıyoruz. Bu bir yıl çabuk geçti bizce. Yani bize çok uzak görünen yıllar biz iste sekte isteme sekte tıkır tıkır gidiyor, tıpkı saat gibi, bu gidişte bir çok olaylar yaşatıyor ve öğretiyor. Tabiat kimseyi dinelemeden kendi kurallını sürdürüyor elbette. Bugün sen yarın ben ve başkaları bu kurallardan nasibini alacak, ama geç, ama erken hiç kurtuluş yok. 

Onun için sen bizi bugün yalnız bıraktın ve sormadan gittin. Üzdün ve Üzülüyoruz tabi ki. Sen ise bu dünyadan sürecini doldurdun, yolculuğunu gerçekleştirdin ve varacağın yere gittin. İnşallah huzurdasınıdr.  Ama bizler bu dünyada daha ne kadar kalacağız, neler çekeceğiz ve neler göreceğiz kim bilir. Her ne ise neticede bir gün bizde  senin mekanına varacağız. Orada bol bol konuşur, dertleşiriz.

Sen gittikten sonra bizler aynı mirval üzere gidip gelemeye devam ediyoruz. Genelde Mahmud hoca ve Gani bey uğruyoruz. Bazen bir anda bir arada oluyoruz ve sensiz sohbetlerde bulunuyoruz. Sen aramızda yoksun diye kimse bizi ayrıştırmıyor. Sağ olsun başta başarılı iş kadını Asu hanım olmak üzere personelin hepsi  bizimle fazlasıyla ilgileniyorlar. Bundan emin olabilirsin. Böyle olmasa zaten hiç uğramayız. Bir iki kezde yanına geldik, fatiha okuduk, herhalde görmüşsündür, öyle diyorlar. Biz görme sekte farketmez.

Bu dünyanın ahvalini soracak olursan, pek değişen bir şey yok. Aynı hamam aynı tas . Beraberken sohbetlerimizde anlattıklarımız aşağı yukarı aynı gibi. İnsanlar birbirini yemekte , savaş da savaş. Emperyalistlerin düşünceli hep aynı. Para da para , sömürüde sömürü. Allah doyursun, ne diyelim. Bir araya gelmeyen mağdur, zavallı insanlar inim inim inlemekte, hiç umurlarında değil.

Bu arada Fenerbahçeyi soracak olursan ne sen sor ne ben anlatayım, durum pek iyi değil. Aziz Yıldırım bey gitti, futbol bitti. Tek tesellimiz diğer branşlarda, hele basketbolda çok iyiyiz. Onun için sende pek fazla üzülme. Bir gün gelir her şey düzelir, sen cevap yazamayacağını bildiğim halde  bu kadar bir şeyleri sana yazdım. İstedim ki biraz bile olsa buralardan bilgi vereyim. Şimdilik bu kadar. Sana dört dörtlük bir şiirde gönderiyorum. Belki hoşlanırsın.

Vatandaşa faydalı olmak için

Düzce Damla Gazetesini kurdun.

Mertlik isarındı taviz vermedin

Bütün güçlükleri azimle kırdın.

 

39 yıldan beri eserin 

Yaşadı, yaşıyor sessizce derin

Aslında örnektir genç nesillere 

Takdire şayansın, sana aferin

 

Ah Ali bey ah çok üzülüyoruz

Unutmadık seni çok özlüyoruz

Ama neylersin hayat budur işte 

Özlem kar etmiyor bozuluyoruz.

 

Sen bizi düşünme rahatına bak 

Ruhun Şad olsun çevren ise ak pak 

Sen gelemezsin bizler geleceğiz 

İşte gülümser o zaman bu toprak 

 

Özlem ve sevgilerimizle, hoşca kal... ve bol bol selamlar...