• 18.03.2019 10:12

Bu yılki muhtar adayları tam manasıyla enflasyon çoğunluğunda. Acaba buna sebep ne? Sanırım maaşlı olması ve maaşlarının da biraz yüksek olması. Bir de ruhsatlı silah verilmesi, buna sahip olmaları.

Bence köylerde ve mahallelerde mevcut muhtarlar gerekli hizmetleri görüyorlarsa, halkın çoğu memnun ise değiştirmeye hiç gerek yok. Ancak kendisi aday olmuyorsa veya hasta felan ise değiştirilsin. Aksi halde değiştirime manasızdır. Eğer yapılması gerek şeyler varsa zaten başlanmıştır ve yapılacaktır.

Haa bir de maaşlar iyidir diye muhtarlığa soyunuyorlarsa o da başka. Aslında emekli kimselerin muhtar olmalarını ben pek uygun bulmuyorum. Eğer gaye hizmetse çalıştığı yerde zaten hizmette bulunmuştur. Daha fazlasını istiyorsa mevcut muhtarlara fahri olarak yardımda bulunsun. Varsa tecrübelerinden sunum sunsun. Vatandaşlara örnek olsun yok illa ben muhtar olacağım diyor ve oluyorsa bunların maaşlarını kısıtlamak lazım. Emeklilik maaşı muhtarlık maaşından fazla ise hiç maaş verilmemeli, maaşı köy veya mahalle bütçesine aktarılmalı. Yok emekli maaşı muhtarlık maaşından az ise aradaki fark kadar maaş verilmeli ve kısmı köy ve mahalle bütçesine ilave edilmeli.

Muhtarların pek çok işini birinci aza görüyor sanıyorum. En azından bazı evraklar onun imzası olmadan tamamlanmış olmuyor. Dolaysı ile onlarda bir miktar maaş bağlanması icap eder sanırım. Adil olan budur düşüncesindeyim.

Sevgi ve Saygılarımla