• 21.06.2016 13:00

En sonunda şunun keşfettim: Siyasette etkin kişilerin memleket meseleleri ile ilgileri yok gibi. Cepleri dolsun da nasıl dolarsa dolsun. Değirmenin suyu nasıl olsa şimdilik akıyor. Yarın Allah kerim diyorlar. Yarın mutlaka kesilecekmiş hiç umurlarında değil. Ama bir gün mutlaka kesilecek. Çünkü taşıma su ile ilelebet değirmenin çarkı dönmez. Devletin dış boru dolar olarak daima yükseliyormuş, şuanda 400 milyar doları geçmiş gidiyor, hiç mühimsemiyorlar. Memlekette üretime yönelik doğru dürüst bir fabrika yapılmadı, işsizliğe çare bulunmadı, kime ne? Ama devletin bütün milli değerleri satıldı ve satılıyor. Sonunda sıra geldi hazineye ait arsa ve arazilere. Rantçılar ağızlarını açmış aç kurtlar gibi bekliyorlar.

Yüce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği “Yurtta sulh, cihanda sulh” yerine yurtta savaş, cihanda savaş uygulanıyor. Yani şuanda yurtta savaş var. Her gün şehitler geliyor, her karış toprağımız şehit kanları ile yoğruluyor. Ama bu şehitlerin çoğu garibanların evlatları. Beyzadelerin mahdumları zaten askere gitmiyorlar ki. Eğer vatan kurtulursa (inşallah) kendileri öne çıkarlar, biz kurtardık diye kahramanlık taslarlar. Yurt içi böyle, yurt dışımız, yani cihan nasıl? Beter mi beter. Başta en yakın komşumuz Suriye olmak üzere, Irak İran, Rusya ve hatta ABD. Bunlara bağlı diğer ufak tefek devletlerin hepsi ile düşmanız, düşman edindik. İrili ufaklı en az 17 adamızı Yunanistan zapt etti. Ses çıkaramıyoruz. Ne hallere düştü zavallı Türkiyem. Düşürenlere yazıklar olsun. İçeride hört mört demekle bu işler olmuyor. Bir çok işlerde diplomasi hareketleri geçerli. Onun için artık şu parti bu parti değil, gerçekleri görelim lütfen. Havuz medyasından beslenmeyen ve gerçekleri yazan gazeteleri de okuyalım. Azda olsa okuyalım. Keza gerçekleri anlatan televizyonları da biraz seyredelim. Sonra sizinkilerle siz karşılaştırın. Yoksa sözüm ona ilahiyatçı bir profesörün dediği gibi namaz kılmayanlar (affedersiniz) hayvandır, bir diğerinin dediği namaz kılmayanların katledilmesi caizdir saçmalıkları savunan zihniyetin ve fanatiklerin esiri olursunuz.

İktidardaki siyasiler çıkarları icabı gerçekleri pek görmezler, görmek istemezler. Dolayısıyla sizlerin de görmesini istemezler. Başarısızlıklarını hep muhalefete yüklemek isterler. Bir sürü yalan dolanla milleti uyutmaya çalışırlar. Daha önce bir çok kumpaslarla böyle yapmadılar mı? Balyoz malyoz, Ergenekon filan deyip bir sürü günahsız vatandaşı zindanlarda çürütmediler mi? Ama ne oldu? Güneş balçıkla sıvanmadı. Bütün rezillikleri su yüzüne çıktı. Doğru değil mi? Onun için siz iyice düşünün, karar verin. Artık gerçekleri görün. Onlar yarın hukuk çerçevesi dahilinde hesap vereceklerdir. Bunun bildikleri için korkuyorlar. Ama ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar hiç faydası yoktur. Çünkü geçte olsa adalet bir gün mutlaka tecelli edecektir.

Hiç kimse bizim babamızın oğlu değil. Kimseyi ne korumaya ne de yermeye uğraşmıyoruz. Allah’ın indinde dik durmaya, gerçekleri dile getirmeye çalışıyoruz. Sizleri de uyarmaya uğraşıyoruz. Kusurumuz varsa af ola...

Sevgi ve saygılarımla...