Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CEDİDİYE CAMİ MEYDANI

  • 18.11.2022 10:36

Cedidiye Camii'nin çevresindeki binalar yıkıldı ve caminin etrafı açıldı, iyi oldu.

Halk sevinirken baktılar ki yeni binalar yükselmeye başladı. Ne anladık şimdi. Madem yeniden yükselecekti neden yıktınız. Yıkmadan ufak tefek bazı yerlerde rötuş yapılırdı yaptırılırdı, olur biterdi.

Yer altında bulunan dükkanlar çoğaltılıp hak sahiplerine verilerek kimse mağdur edilmeden bu iş düzelemez miydi? Hatta toprak altı çarşısı batıya doğru uzatılarak Kunduracılar Çarşısına eklenebilirdi. Hem boydan boya daha güzel çarşı olurdu hem de artacak dükkanlar belediyeye kar kalırdı. Ya satılır veya kiraya verilirdi. Böylece üst meydan tamamen açık kalırdı. Halkta memnun kalırdı, belediyede. Böylece Cedidiye Cami'nin kuzey kısmı kapanmamış olurdu. Daha iyi olmaz mıydı?

En azından üst binalar tek kat olarak yapılamaz mıydı? Öyle olsaydı daha estetik görünürdü. Biz mimar değiliz ama kör de değiliz. Halkın görmesi önemli bence. Halk bilhassa şehirlerde her yerin düzgün ve estetik olmasını ister. Bu işleri de yetkililerden, yöneticilerden ister.

Madem seçimle yöneticileri kendimiz seçiyoruz, cadde, sokak, bina ve yapılar bizleri memnun edecek şekilde yapılmalı. Çoğunluk böyle düşünüyor sanırım. Haksız mıyım bilemem. Halk olarak düşüncelerimi yazdım o kadar. Herhangi bir art niyetimiz yok. Sevgi saygı ve hürmetlerimle.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.