Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HİKMET ÇETİN

  • 8.11.2022 10:30

Hikmet Çetin Konuralp'in, daha doğrusu Düzce'nin yetiştirdiği değerlerden biridir. Ankara Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra muhtelif yerlerde savcılık ve başsavcılık yapmıştır. En son Adapazarı'nda başsavcı iken emekli olmuştur. Ağzına bir damla içki koymamış, bir kuruşta rüşvet almamıştır. Siyasi görüşü ne olursa olsun vatandaşları ayırmaz, hep doğrudan, Haktan yana olmuştur.

Mütevazi bir yaşam tarzını işar edinmiştir. Herkesin yaşamına pek karışmazdı. Emekli olunca koruma polisi falan istemedi. Konuralp'te Bağlık mevkiinde 15 dönüm kadar fındık bahçesindeki evinde yaşamına devam etmiştir.

İnsanlar kadar hayvanları da severdi. Kendisinin de büyükbaş hayvanları vardı. Yardımcısı vardı. Herkese yardım ederdi. Herkes kendisine sever ve saygı duyardı. Bir Mercedes otomobili vardı ve onunla gezmesini yapardı. Ara sıra Konuralp çarşısına çıkar, eş dost ile sohbet ederdi. Çarşıda genelde Merkez Camii altındaki Zeki Yıldız'ın kahvesinde otururdu.

Sohbetlerde hiç kimseyi ayırmazdı. Onun için herkes birdi. Yeter ki insan olsun, solcu olsun, sağcı olsun hiç fark etmezdi. Herkesin fikrine saygılıydı. Tabii ki kendi fikrine de saygı isterdi. Milliyetçi Hareket Partisi'ni tutardı. Hatta bir ara Düzce il başkanlığını da yapmıştı. Bir arada Fiskobirlik delegesi seçilmişti ve arabasına doldurulan hediyeleri kesinlikle kabul etmedi. Kısa zamanda istifasını verdi.

Dini bütün bir adam olmasına rağmen kimsenin dinine, ırkına, etnik kökenine karışmazdı. Son zamanlarda hastalıklardan çok kurtulamadı. En sonunda da 96 yaşında hayatını 3 Kasım 2022 günü kaybetti.

Daha doğrusu hayata veda etti. Evinin bahçesinin ucundaki (Üniversite yolu kenarı) mezarlığa defnedildi. Allah rahmet eylesin, cennet mekan olsun. Haklarımız var idi ise helali hoş olsun. Kısaca bildiklerim bu kadar.

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.