Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YİNE 7 NOLU MİNİBÜSLER

  • 22.09.2022 13:50

Konuralp Şehit Kemal Işıldak Mahallesi (185 hane) Düzce Belediyesi'ne bağlı. Akçakoca Yolu (Caddesi) Mahallemizden geçiyor. 7 nolu minibüsler bizim mahalleye kadar (800 metre, 5-6 dakikalık yol) zahmet edip gelmiyorlar.

Seç Market'in orada dönemeçten dönseler ve çarşıda dursalar olur aslında. 10 dakikada bir hareket ediyorlar, güzel. Güzel ama bizleri en erken yarım saatte bir gidip gelmekte olan ve tıka basa dolu olan köy vasıtalarına mahkum ediyorlar.

Bu durumların düzelmesi için yazmadığımız yetkili merci kalmadı. (Belediyeye, Ulaştırma Müdürlüğüne, Ulaştırma Bakanlığına, mahalli gazeteye ve en son Düzce Valisine) ama maalesef hiçbirinden olumlu, olumsuz cevap almadık. Haksızlık etmeyelim yalnız Vali bey cevap yazdı. Hiç olmazsa yazdı. Ama inisiyatifini lehimize kullanmadı. Oysa mağduriyetimizi o halleder görüşünde idik. Düzce Ulaşım Hizmetleri A.Ş. müdürlüğüne gönderdiklerini ifade ediyor. Oysa oralara daha önce biz yazdık ve müspet hiçbir cevap alamadık. Onun için oraya yazılan yazı boşuna bence. Bu böyle.

Bütün bunlara rağmen bu 7 nolu minibüslerin hiç olmazsa Tabakhane Köprüsü'ne (400 metre kadar) gitmeleri, inmeleri ve karşı yola geçmeden dönmeleri sağlansa şimdilik yeter. Oraya kadar zor da olsa gidip geliriz. Hiç olmazsa zamandan kazanırız. Bu kış günü iyi olur sanırım. İnşallah bunu sağlarlar.

Bu durumu bütün halkımıza anlatmak ve düşüncelerini öğrenmek istiyorum. Bunları bilenler hak vereceklerdir. Bilmeyenler de bir zahmet gelip durumu yerinde görsünler. Konuralp hem pek uzak değil (8 metre) hem eski tarihi Tabakhane Köprüsü'nün yenilenmesi çalışmalarını ve Konuralp'i görmüş olurlar.

Bu konuyu şimdilik seçime kadar noktalamak istiyorum. Çünkü çok yorulduk, bıktık, bıktırdılar. Bizleri insan yerine koymadılar, ne yapalım, Allah'a ve millete havale ediyoruz. Sevgi saygı ve hürmetlerimle…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.