Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TEŞEKKÜR

  • 17.09.2022 11:54

Teşekkür, bir hizmet bir iyilik karşılığı memnuniyet duyulduğunda karşılık olarak söylenen bir saygı, bir gönül borcu ifade eder. Medeni insanların yapacağı bir kavramdır.

Mesela ben küçük torunum Tuğra Sertoğlu'na yaz tatilinde boş kalmasın, hem 5-10 kuruş harçlık sahibi olur hem de iş hayatının ne demek olduğunu ufak ufak öğrenir diye bir tarafa vermek istedi. Kendisine sordum ve olumlu cevap verdi. Bir iki sene önce abisi Ahmet Ertuğrul Sertoğlu'nun çalıştığı ve memnun kaldığı Turan matbaasını arzuladığını söyledi. Atilla Şahin Bey ile görüştüm. Sağ olsun olur dedi. Başlasın da severse devam eder, sevmezse yapacak bir şey yok dedi.

Böylece işe başladı, iş ve personeli sevdi ve tatil boyunca devam etti. Yemek dahil 5-10 kuruş da harçlık edindi. Oh ne güzel. Zaten bir işe girince önce işi seveceksin. Seversen hem başarı kazanır hem de bir şeyler öğrenirsin.

O bakımdan verilen işi çok sevdi, herkesle iyi geçindi, kendisini sevdirdi. Abisi de öyle idi. Ama tatil çabuk bitti. Okullar açıldı, ister istemez geçici olarak işi bıraktı.

Çünkü okuluna gitmek, derslerine çalışmak zorunda idi. İmam Hatip Lisesi 2 sınıfa gidiyor. Dersleri de iyi, her sene ya teşekkür, ya takdirname getirdi. Bu bakımdan başta Atilla Bey olmak üzere Turan Bey'e, kızlı erkekli bütün personele torunumu üzmediklerinden, bir şeyler öğrettiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Gerçi şifahende teşekküre gittim, ettim de. Ama orada olmayanlar vardı, onun için bu yazıyı yazmak istedim. Ayrıca torunuma da teşekkür ediyorum. Beni mahcup etmedi, sağ olsun. Bu da çok önemli. İnşallah hayatta hep böyle olur. Memlekete ve kendisine faydalı olur. Temennimiz bu.

Bu meyanda büyük torunumun durumundan da biraz bahsedeyim. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıfta okuyor. Pandemi döneminde biraz derslerinde gecikmeler oldu. 2 dersten seneye kaldı. Şimdilik boş. O bakımdan bir işe girmek istiyor. Sigortasız da olsa, az paralı iş bile olsa çalışmak istiyor. Ne iş olursa yaparım diyor. Boy pos yerinde, güçlü. İçkisi, kumarı yoktur. Yani kötü alışkanlığı yok. Dürüst ve ketumdur. İşveren olursa mutlaka memnun kalır. Bu da böyle, iş vermek isteyen olursa 0532 738 13 66 Kenan Sertoğlu'ndan veya Düzce Damla gazetesinden öğrenilebilir, yani istenebilir.

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarlar

Rıdvan Erdoğan Çelik

VİCDANIN SESİ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Sertoğlu

GÜZEL BİR GÖZ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Işık

SANATA EVET (45)

2 Aralık 2022 Cuma
Lütfü Şimşek

BENZER MANZARALAR  

30 Kasım 2022 Çarşamba
Fatih Özüdoğru

NEYİN VAR?

26 Kasım 2022 Cumartesi
Çiğdem Kanarya

BAKMAK

21 Kasım 2022 Pazartesi
Tüm Yazarlar

Resmi İlanlar