Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EL AÇANLAR

  • 13.09.2022 11:24

Memleket neredeyse yabancılarla doldu. Her milletten çeşit çeşit insanlar var. Kadını, erkeği, çoluk çocuk buradalar. Sanki bizim işsizler yetmemiş gibi bir onlar eksikti.

İş yok, güç yok, ne yapacaklar burada. Misafir dedikse senelerce burada kalın demedik. En çok da Suriyeliler gözüküyor. Maşallah her biri en az 3 çocuk sahibi. Sanırım başka işleri yok, hep çocuk yapıyorlar.

Birçoklarına hükümet ama çok, ama az maaş veriyor. Savaş bahanesiyle Türkiye'ye geldiler ama geri gitmeye hiç niyetleri yok. Askerlik de yok. Nasıl olsa onların yerine Türk gençleri savaşıyor. Vatanları için Türk gençleri savaşıyor, şehit oluyor. Onlar burada keyif yapıyorlar. Öyle ki bayramlarda gidenler tekrar geri dönüyor. Burası babalarının çiftliği sanki.

Halktan, hele camilerden küçük çocuklarla birlikte para dileniyorlar. Zavallı bizim memleketli halkım az çok yardımda bulunuyor. Bir yerde dilenmelerini biz teşvik ediyoruz. Ediyoruz da iyi mi yapıyoruz? Bunlar büyüdüklerinde hiç iş yapmazlar. Yüzlerini kızartıp dilenmeye devam. Daha olmazsa kavga gürültü çıkarırlar. Terörist bile olurlar.

Türkiye onlar için vatan değildir, sevmezler. O bakımdan her türlü olumsuz işlere karışırlar. Şimdiden bunların yaşamlarını gözetmeliyiz. Sonraki nahoş hadiseler için vakit çok geçmiş olur. Fazla merhamet yaramaz. Kendi öz evlatlarımızı düşünmek zorundayız. İş işten geçmeden şimdiden tedbir almalıyız. Burası sayfiye yeri değildir. Misafirlikte bir yere kadar. Hepsini incitmeden memleketlerine göndermeliyiz. Sevgi, saygı, hürmetlerimle.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarlar

Rıdvan Erdoğan Çelik

VİCDANIN SESİ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Sertoğlu

GÜZEL BİR GÖZ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Işık

SANATA EVET (45)

2 Aralık 2022 Cuma
Lütfü Şimşek

BENZER MANZARALAR  

30 Kasım 2022 Çarşamba
Fatih Özüdoğru

NEYİN VAR?

26 Kasım 2022 Cumartesi
Çiğdem Kanarya

BAKMAK

21 Kasım 2022 Pazartesi
Tüm Yazarlar

Resmi İlanlar