Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BÖCEĞİNİZİ NASIL YERSİNİZ ?

  • 18.08.2022 12:28

Japonya’nın düşük maliyetli hava yolu şirketi Zipair, protein açısından zengin ve çevre dostu olarak tanımladığı böcekleri uçak menülerinde sunmaya başladı. Sunulan böcek içerikli menülerden birinde, domatesli chili burgerin köftesi ve baharatlı domates sosuna eklenen yenilebilir böcek tozunu ekliyormuş.

.......................................

Türkiye’de böcek denince akla parti başkanlarının bürolarına konulan böcekler geliyor. Yakında böcek ihracatı başlarsa şaşmamak lazım.

SIHHI TESİSATÇIYA TACİZ

 Marmaris’te 4 turist hatun evlerine çağırdıkları sıhhi tesisatçıyı kötü emellerine alet etmişler.

.........................................

Göreceksiniz Marmaris’te yakında sıhhi tesisatçı patlaması yaşanacak.

NET ÜCRET

Hükümet yetkilileri bundan sonra asgari ücreti artık net olarak hesaplayacaklarmış.

.............................................

Hadi hayırlısı. Pek inandırıcı değil. Bu güne kadar yaptıkları  net değil hep bulanık oldu da

DÜZCE’DE KÖSTEBEK GÜNLERİ

Düzce’nin kaldırımları esnaf ve araçlara tahsis edilmiş. Bisiklet kenti diye lanse edelen Düzce’de Atatürk ve Kuyumcuzade bulvarlarında bisiklet yolu yok, göstermelik bisiklet yolları araçların park yeri. Mahalle araları çukurlarla dolu.  Bir türlü şehir ve kent olamayan Düzce’de geçtiğimiz günlerde “Dünya Düzce Günleri” adı altında 8 gün süren etkinlik yapıldı.

..............................................

Naçizane bir fikrim var. Yollardaki çukurlar içinde  Düzce Köstebek günleri düzenlensin. Çukurlar için köstebek alınsın. Belediye  bu çukurları neden kapatmıyorsunuz diye sorulduğunda hiç değilse “oralar köstebek yuvaları, yuva yıkmak günah” der.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.