Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE SİNEK TURİZM CENNETİ

 • 2.08.2022 11:23
 • (2)

Türkiye’nin hatta Dünyanın en şanslı sinekleri  Düzce’de yaşıyor. Yetkililerin yeterince ilaç yapmaması ve önlem almaması nedeniyle Düzce’de yaşayan sineklerin neredeyse tamamı kanlarımızı içe, içe obez oldu. Çok fazla kilo alan bazı sinek ve sivri sineklerin mide küçültme ameliyatı yaptırdığı ve bazılarının da diyetisyenlere giderek rejime başladığı konuşuluyor. Sayıları her geçen gün artan sinek ve sivri sinekler ilaçlama

yapmayan, sinek üreme yerlerini kendi kaderine terk edenlere teşekkür ediyor. Dünya basını geçtiğimiz günlerde  Düzce ilinin Dünyanın sinekler için en  ideal yaşam merkezi olduğunu,  sinek turizminin Düzce ekonomisine büyük  katkı sağladığını yazdı. Sinek ve sivrisineklerin ülke ve Düzce ekonomisine katkısı artarak devam ederken  artık ısırıla, ısırıla vücudunda kanı kalmayan vatandaşlar kanlarını  sineklerin yerine Kızılay’a bağışlamak istediklerini söylediler.

ISIRAN SİNEK SAYILARINI BİLELİM

Bilindiği gibi  Düzce kış aylarında Türkiye’nin en kirli havasına sahipti. Yetkililer Düzce’ye kaçak kömür girişini engellemek , fabrika bacalarından çıkan zehirli dumanları denetlemek yerine  her gün havadaki kirlilik oranını ölçüp bunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Düzce’yi yönetenlerin  kış aylarında hiç değilse hava kirlilik oranını kamuoyu ile paylaştığını, ancak yaz aylarında sinekler tarafından ısırılan kişi sayısının bir türlü açıklanmadığını söyleyen vatandaşlar “Günde kaç kişiyi sivrisinek ısırdı, sivrisineklerin insanlardan emdiği kan miktarını öğrenmek bizim hakkımız. Kışın hava kirliliğine karşı önlem anlam yerine her gün ölçüm yapıldı.

Yazında sinekler ölmesin diye yeterince ilaçlama yapmıyorlar. Düzce’yi yönetenlerin hayvan sevgisini bir şey diyeceğimiz yok ancak, bir an önce özellikle sivrisinekler tarafından günde kaç kişi ısırılıyor bunu açıklasınlar. Haaa bu arada Düzce’nin şehir merkezi boş köpeklerle dolu. Bu köpekleri alıp barınağa götürmüyorlar. En azından köpekler başı boş gezmesin.onlara çalışabilecekleri iş bulsunlar” dediler.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Okur
  Okur
  4.08.2022 17:43

  Nihayet gerçek yeteneğinize, mizaha döndünüz. Mizah yazın, bırakın sporu

 • LÜTFİ IŞIK
  LÜTFİ IŞIK
  2.08.2022 20:04

  SİVRİSİNEKLERİ VE ISIRILANLARI ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİN..KURBANLARIN BİRİSİ DE BİZLERİZ.ÇOK KANIMIZI EMDİLER.İNŞALLAH SİNEKLER BU YAZIYI OKURLAR DA BİZE ACIRLAR...