Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Denetim

  • 22.07.2022 13:19

-Ne buranın hali?

-Ne var bey abi?. Gördüğün gibi gıda imalatı yapıyık.

--Ayyyy  Bu böceklerin burada ne işi var ?

-Hangi böcekler bey abi ?

-Ahaaa bu böcekler

-Hiiii. Lan bunlar bizim böcekler değil ki. Dimi lan Avni ?

-Bi bakayım abi

-Haydaaaa. Siz kendinize ait böcekleri nereden biliyorsunuz ?

-Amma yaptım be abi. İnsan hiç kendi böceklerini tanımaz  mı?. Lan Avni bu böcekler bizim mi?

- Yok be usta. Bunlar yandaki tatlıcının böcekleri. Her halde bizi ziyarete gelmişler. Eee bu ülkede seyahat özgürlüğü var.

-Tamam böcekleri anladık. Peki bu örümcek ağlarının burada ne işi var?

Hiiii .Abi o kadar okumussun, hala çakmadın. Örümcekler ne ile beslenir ?

-Bize fakültede örümceklerin beslenmesini öğretmediler

- Yaaa demek her şey okul bitirmekle olmuyor. Bizde hayat okulunda okuduk. Bey abi buralarda sinek bol olur. Buraya sinek ilacı sıksak, bi sürü para, birde sinekler bizim yaptığımız şeylerin içine düşüyor. Bunun için bizde örümcekleri  burada tutuyoruz. Bu sayede biz sineklerden kurtuluyoruz, örümceklerde karnını doyuruyor. Bir  nevi çıkar ilişkisi, ortaklık.

-Ayy burada kedinin ne işi var. Hemde 2-3 tane birden

-Abi kediler derken  kırıcı olma. Onlar bizim sigortalı işçilerimiz

-Nasıl yani?

-Nasılı varmı abi. Nasıl bazı belediyeler çöp toplamak için katırları, atları kadroya alıyorsa, bizde kedileri buradaki fareleri yakalamak için aldık.

- Ne yani burada farade mi var?

- Ooooo sanki senin evinde yok. Farenin girmediği yer mi var? . Bu kediler olmasa fareler bizi de yer. Hem kediler aynı zamanda sigorta görevi görüyor

-Ne sigortası ?

-Elektrik sigortası değil herhalde. Biz yemekleri sürekli açık tuttuğumuz için kediler ağızlarını sokup buradan yemek yiyor. Kediler yemek yedikten sonra onların haline bakıyoruz. Eğer zehirlenmemişlerse müşterilerimize sunuyoruz. Nasıl iyi fikir dimi ?

-Pes yani. Sizin gibi hazır cevap birini daha görmedim. Kardeşim burayı süresiz kapatıyoruz. Koşullar düzelene kadar çalışma yok. Haaa birde bu köpekleri soracaktım. Köpeklerin burada ne işi var?

Hiiii. Onlar  sizin gibi burayı kapatmaya gelen görevlileri ısırıyor. Hatta bazıları kuduz. Nasıl hala kapatıyormusun bizim dükkanı?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.