• 14.02.2017 15:21

ÖncelikleDüzcespor’un  son iki maçta kaybedilen 4 puanı nasıl değerlendiriylorsunuz?

-Futbolda bu tür sonuçlar olur. Evinde oynadığı her maçı kazananan bir takım yok. Kırıkhan iyi bir takım bu takım karsısında 1 puanı normal karşılamak gerekir ancak son Yomra maçını kazammamız lazımdı. Yomraspor yenilmiyecek bir takım değildi. Düzcespor teknik sorumlusu İskender Eroğlu ilk yarıda kötü oynayan Barış Kazer’i ikinci yarıda da oynatsaydı Düzcespor bu maçı kazanırdı. Barış’ın yerine giren Berkant hazır değil. Diğer golcü Teoman Sefa gol atmak için nerede duracağını bile bilmiyor. Bence Barış ikinci yarıda oyunda kalmalıydı.

Ara transferlerler çok konuşuluyor. Düzcespor yönetimi ara transferde hata yaptı mı?

-Ara transfer zaten şans işidir. Paran kadar ara transfer yaparsın. Bence Özgür Akıncı gönderilmemeliydi. Özgür ve Barış forvette bize yeterdi. Rıdvan dışındaki ara transferlere bence gerek yoktu. Diger isimlerin takıma bir katkı sağlayacağını tahmin etmiyorum. Umarım beni yanıltırlar. Bütçeye göre ara transfer yapıldı.

-Düzcespor’un 12 maçı kaldı. Şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Elbette şampiyonluk şansımız devam ediyor. 12 maç uzunbir maraton. Grupta Bodrum, Silivri, Kırıkhan, Manisa Büşükşehir ve Düzce artık baş başa kalmış durumda. En az hata yapan takım şampiyonluk ipini gögüsleyecek. Her maç önemli ve alınan her puan altın değerinde. Düzcespor bu yarıştan kopmayacaktır

-Düzcespor için başarı şampiyonluk mu?

-Hayır. Mehmet Saygun başkanlığındaki yönetim sezon öncesinde biz şampiyon olacağız diye ortaya çıkmadı. Gayet mütevazi oldular. 5 yıllık planla göreve geldi. Düzcespor’un kümede kalması bile bence başarı. Düzcespor şampiyon olmasada yönetim ve takım başarılı olmuştur. Takımın borçları her geçen gün azalıyor. Tesis için projeler gündemde. Gelecek yıl için planlar şimdiden yapılıyor. Bununda ötesinde Düzcespor yönetimi haftalardır tam kadro maçlarda ve birlik beraberlik içinde. Tekrar ediyorum. Düzcespor’un bir önceki sezona göre harcadığı para göz önüne anılırsa ligde kalması bile başarıdır.

-Yönetimin hedefi şampiyonluk degil dediniz ancak taraftar şampiyonluk istiyor

- Elbette . Bu taraftarın  en doğal hakkıdır. Taraftar başarı ister. Düzcespor taraftarı olarak  bende şampiyonluk görmek istiyorum .Bunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Yönetim sezon başında bu takımı şampiyon yapacağız  demedi. Takım gidebildiği yere kadar gidiyor ve henüz şampiyonluk için kaybedilmiş bir şey yok. Zaten taraftarın katkısı takımın buraya gelmesinde büyük etken. Taraftar şampiyonluğu hak ediyor

-Yönetime yeterince destek olunduğunu söylemek mümkün mü?

-Başkanla daha yönetimi almadan bir araya gelmiştik. Kendisine Düzce Belediyesi yada başka kaynaklardan “Sana destek olacağız, şu kadar para sözü” laflarına inanma demiştim. Bunu  32 yıllık tecrubemle dile getirmiştim. Mehmet Saygun kimseye güvenmediğini, yönetim kuruluna alacağı arkadaşları ile birlikte bulacakları kaynaklarla Düzcespor’u yöneteceğini söylemişti. Nitekim ben haklı çıktım. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş bir önceki sezon takıma yaptığı katkının yarısını bile bu sezon yapmadı. Kombineler elde kaldı. Takımın sürekli bir geliri yok. İş adamlarının katkısı ortada. Yönetim kendi imkanları ile takımı yönetmeye çalışıyor. Daha 12 maçlık bir maraton var. Düzcespor şampiyon olsun diyorsak o zaman maddi olarak destek çıkacağız. Düzce taraftar hariç hala Düzcespor’a sahip çıkmıyor. Bence Düzce Düzcespor için seferberlik başlatmalı. Futbolculara prim verilebilir, moral yemekleri düzenlenebilir, deplasman masrafları karşılanabilir, forma reklamı verilebilir. Bunlar Düzce’li iş adamlarının yapması gerekenler. Tekrar ediyorum. Yönetim kesinlikle maddi olarak desteklenmeli. Tabi eğer şampiyon olmak istiyorsak.