Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzcespor seni bekliyor İhsan abi

  • 2.07.2022 12:37

1970’li yıllarda Düzcespor maçlarında onu fotoğraf çekerken görürdüm. 1985 yılında Damla Gazetesi’nde muhabirliğe başladığımda spor müdürümüz Mehmet İbrahimoğlu beni İhsan abi ile yani İhsan Çetin ile tanıştırdı.

Benim acemi spor yazılarımı okuduğunu, en çok nostalji köşesini beğendiğini söylemişti. İhsan abi ile birlikte o tarihten sonra yıllarca birlikte çalıştık. Düzcespor’un canlı tarihlerinden biri olan İhsan abi , farklı kişiliği ile dikkat çeken bir isimdi. Düzcespor yönetimlerinde önemli görevlerde bulunan İhsan Çetin  sadece spor değil Düzce’nin sosyal hayatının önemli figürlerinde biriydi.

1998 yılında İhsan abiyi Damla gazetesinde yazmaya ikna ettim. O tarihten bu tarihe kadar bıkıp usanmadan hep Damla’da yazdı, gazetemizin spor müdürlüğü görevinde bulundu. Kendisinden çok şey öğrendim.

Lafı uzatmaya gerek yok. İhsan abi geçirdiği beyin  kanaması nedeniyle yaşamla ölüm arasındaki o ince çizgide. Dualarımız İhsan abi için. İhsan abi ile son olarak 29  Haziran tarihinde bürosunda bir araya gelmiştik.

Bana “Belediye başkanı stadı yıkmak için farklı yöntemler uygulayacak. Bu stadı yıktırmayacağız. Birkaç gün bekleyeyim, her gün bu konuyu işleyeceğiz. Düzce’nin sahipsiz olmadığını göstereceğiz” demişti.

Haydi İhsan abi bir ön önce iyileş. Seninde söylediğin gibi stadı yıkmak için şimdide takım ligden çekilsin diyorlar. Bir an önce iyileş, dön aramıza. Düzce’nin ve Düzcespor’un sana çok ihtiyacı var.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.