• 21.06.2022 12:20
  • (1)

Tam 23 yıl sonra kör kuyudan yani 3. Ligden 2. Lige çıktık. Bir çok taraftar gibi Düzcespor bu hızla ve moralle 1. Lige kadar gider derken  yeni sezonda Düzcespor’un akıbeti belli değil. Büyük özveri göstererek takımı şampiyon yapan Gökhan Kapoğlu başkanlığındaki Düzcespor yönetimi göreve devam edip etmeme konusunda kararsız. Her geçen saniye Düzcespor’un aleyhine işliyor.

BİLGİ KİRLİĞİ VAR

Şampiyon Düzcespor  2021-2022 futbol sezonundaki son maçını Çarşambaspor ile 7 Mayıs 2022 Cumartesi günü oynadı. Aradan uzun zaman geçti. O tarihten bu tarihe kadar Düzcespor’da belirsizlik  hakim. Başkan Gökhan Kapoğlu 2. lig gibi bütçesi yüksek bir ligde zirveye oynamak  için doğal olarak verilecek desteği bekliyor.  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile Düzcespor Kulüp Başkanı Gökhan Kapoğlu arasında yapılan görüşmede neler konuşuldu bunlar bilinmiyor. Her iki taraftardan açıklama yapılmadığı için ortalıkta bilgi kirliği ve dedikodular var. İkilinin son kez bu hafta bir araya geleceği ve yönetimin bu görüşmeden çıkak sonuca göre kararını vereceği konuşuluyor. Umarız Düzce Belediyesi Düzcespor yönetiminin isteklerini büyük ölçüde kabul eder ve son yılların en iyi başkanı ve yönetimi görevine devam eder. Gökhan Kapoğlu ve yönetimi  Düzcespor’da yeni bir sayfa açtılar. Yeterli maddi destek verilirse bu başkan ve yönetim takımı 1. Lige kadar çıkartır. Spor tesislerine ve spora bakışı sürekli eleştirilen Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün son kararını vermesi gerekiyor. 23 yıl sonra çıktığımız 2. Ligden paraşütsüz tekrar 3. Lige düşmek istemiyoruz.

KARAR VERİLSİN

Düzcespor Kulüp Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun girişimleri sayesinde Düzcespor’a BİTEXEN hem isim ve hem de forma sponsoru olurken Düze Cam firması da formanın kol sponsoru olmuştu. Bu sponsorluklar yeni sezonda da devam  ediyor. Bunun dışında kırmızı lacivertlilerde 17 futbolcunun sözleşmesi sürüyor. Kısaca  yönetime yapılacak destekle sezon rahat bir şekilde tamamlanır. Hayat pahallılığın her geçen gün arttığı şu dönemlerde doğal olarak Düzcespor yönetiminin bütçesi artmak zorunda. Tekrar ediyorum. Düzcespor Gökhan Kapoğlu gibi bir başkanı zor bulur. Bu yönetime sahip çıkmak demek Düzce’ye sahip çıkmak demek. Eğer yönetime maddi destek verilmezse, yani kaynak gösterilmese  Düzcespor’u çok zor günler bekliyor. Kongre süreci an az 1 ay sürecek ve bu tarihte zaten lig başlamış olacak. Düzcespor meselesi öyle yada böyle bu hafta çözülmeli ve kamuoyu en yetkili ağızlar tarafından bilgilendirilmeli. Unutulmasın Düzce’nin en büyük markası Düzcespor.