Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AFAD’ın uyarıları

  • 15.06.2022 10:54

Sel felaketi ne yazık ki bu ülkenin gerçeği. Son günlerde bir çok il yoğun yağışların sebep olduğu su baskınları ile mücadele ediyor. Allah herkesin yardımcısı olsun. Canını, malını kaybedenlere sabır versin.  Düzce’de yakın geçmişte aynı kaderi yaşadı. Bir çok kayıp verildi.

Elbette ki felaketin önlenmesi için devlet yetkililerinin önlem alması şart. Ancak afetlere müdahalede Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’nın (AFAD) gösterdiği üstün çabaya dikkat çekmemek haksızlık olur.

Evet bu kurum nerede yaşanan bir afet, sarılacak bir yara olsa hemen o noktaya ulaşıyor. 13 ilde yaşanan sel ve su taşkınında da AFAD yine oradaydı.

AFAD yetkilileri yoğun mesainin yanında hayati önem taşıyan uyarılar da yaptı.

Meteorolojik verilerin takip etmesi istendi ve olası bir sel anında neler yapılabileceği tek tek anlatıldı. Sel felaketinin yaşanma ihtimali doğduğu andan itibaren bölgenin hemen terk ederek yüksek ve güvenli bir alana gidilmesi telkin edildi. Elektrik kaynaklarından uzak durulmasının önemine vurgu yapıldı. Sel sırasında araç içerisinde olanların suyla kaplı yoldan gitmeye çalışmamaları gerektiği belirtildi. Araçta herhangi bir arıza oluşması durumunda, hemen aracın terk edilmesi ve yüksek bir yere çıkılması istendi.

Bu uyarılar herkes için hayati önem taşıyor. Bizlerde olası bir afet halinde bu uyarıları dikkate almalı ve AFAD’a güvenmeliyiz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar