• 25.05.2022 13:28

Düzcespor, Düzce’nin  desteğini bekliyor. 22 yıl aradan sonra tekrar 2. Lige çıkan kırmızı lacivertlilerin  üst lige çıkması için para gerekiyor.

FARUK ÖZLÜ KİLİT İSİM

Gökhan Kapoğlu’nun Düzcespor kulüp başkanı olması konusunda  önemli katkı sağlayan Düzce Belediye  Başkanı Faruk Özlü yönetimime maddi ve manevi destek sözü vermişti. Özlü’nün 2 lig gibi bütçenin daha yüksek olduğu bir ligde takımın yaşaması ve zirveye oynaması için daha fazla destek vermesi isteniyor. Göreve geldiği ilk günden itibaren Özlü farklı  toplantılarda “Düzcespor’a sürekli gelirler sağlayacağız. Düzcespor kişilere bağımlı olmaktan kurtulacak. Bunun için farklı projeler var ve bunları  hayata geçireceğiz” demişti. Düzcespor tesislerinin giderlerini karşılayan, tesislere çim saha yaptıran Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün  yeni sezon öncesinde farklı projelerle Düzcespor yönetimine maddi destek sağlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Faruk Özlü Düzcespor’un kilit ismi.

BENİM ÖNERİLERİM

Düzcespor’un  maddi sorunlarının çözülebilmesi için yapılması gerekenler  aslında bilinen şeyler. Biz yapılması gerekenleri bir kez daha maddeler halinde yazalım.

1-Türkiye Futbol Federasyonu 2022-2023 sezonu ile ilgili grupları açıklamadı ancak geçtiğimiz sezon 2. Ligde gruplar 19’ar takımdan oluştu ve bu 18 deplasman demek. Düzceli iş adamları, sivil toplum kuruluşları bu deplasmanları paylaştırmalı, Düzcespor yönetimi deplasman masraflarını düşünmemeli

2- Düzcespor şirket oluşumunu yapacak. Şirket olduğunda Düzcespor ihalelere girebilecek. Şehir içinde getirisi yüksek büfe, park alanları gibi işletmeler uzun vadeli olarak Düzcespor’a kiralanabilir

3- Düzcespor tesislerinde daha fazla Düzce Belediyesi elemanları tahsis edilmeli. Düzcespor yönetimi personel maaşlarını düşünmemeli

4- Düzcesporlu futbolcuların iaşeleri yine Düzce’de bulunan  firmalardan karşılanmalı. Geçmiş dönemlerde  iş adamları Düzcespor’a ekmek, et, sebze ve meyve sponsoru olmuştu. Bu konuda  oluşturulacak komisyon  fırınlar, haldeki toptancılar ve et, tavuk ve süt ürünleri firmaları ile temasa geçmeli

5-Kırmızı lacivertlileri nefes aldıracak kombine bilet konusunda komisyon oluşturulmalı. İş adamlarına “Elit Kombine” biletler, taraftarlara normal kombineler satılmalı. Düzce 18 Temmuz stadında loca olmadığı için  kapalı tribünün bir bölümü “loca yapılmalı”

6-Düzce 18 Temmuz şehir stadının kapasitesi 5 bin kişi. Yapılacak düzenleme ile en az 4 bin kişilik ek tribünler yapılmalı. AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin stadın kapasitesinin arttırılması konusunda müjde vermişti. Statta çalışmalar hemen başlamalı.

VE DİĞERLERİ

İş adamları takımın kamp masraflarını karşılayabilir, ulaşım sponsoru olabilir, prim verebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

SON SÖZ

Düzcespor Düzce’nin en büyük markası. Artık küskünlükler, dargınlıklar bir kenara bırakılsın, yeni sayfa açılsın. Düzcespor yönetimine sadece alkış, tatlı söz yetmez, maddi destek şart. Haydi Düzce, Düzcespor seni bekliyor.