• 13.05.2022 10:32

Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncuları Düzce’de “Sersemler Evi” adlı tiyatro oyununu sahneledi. Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu izleme fırsatı buldum.

Uzun bir aradan sonra profesyonel oyuncuların yer aldığı bir oyunu izlemek benim için çok keyifliydi. 2 perdelik tiyatro oyununda sürekli tartışan bir çift, çılgın yaşlı bir kadın ve Erzurum’dan gelen Müzik Bölümü öğrencisinin hikayesi anlatılıyor. Fantastik bir bakış açısı ile ele alınan oyunda aynı apartmanda bulunan bu karakterlerin  yolları hayaletlerle kesişiyor.

Bolbol güldüğüm oyundan aklımda kalan bir çok şey var. Ancak en önemlisi pandeminin hemen ardından yeniden tiyatro izliyor olmanın keyfini yaşamak.

Düzceli sanatseverler de tiyatroyu çok özlemiş olacak ki oyuna büyük ilgi gösterdiler. Bütün oyuncuların farklı maskelerle oynadığı oyun sonrasında Sabahattin Parlak  oyunculara çiçek verdi. Düzce protokolünün ilgi göstermediği oyunu izleyenler arasında Gümüşova Kaymakamı Selçuk Yosunkaya’da vardı.