• 10.05.2022 10:57

bsBu başlığı Düzcespor’un şampiyon olarak 2. Profesyonel lige çıktığı 1998-1999 futbol sezonu sonrasında atmıştım. Aynı hikaye bu kez 2021-2022 futbol sezonunda yeniden yazıldı. 

Kırmızı lacivertliler 22 yıl sonra kör kuyu olarak tabir edilen 3. Ligden 2. Lige çıktı ve şimdi Düzcespor’u çok zor bir dönemeç bekliyor.

GÖKHAN KAPOĞLU DİYE BİR BAŞKAN

Düzcespor’un şampiyonluğundaki en büyük pay kuşkusuz kulüp başkanı Gökhan Kapoğlu’nun. Düzcespor’da yeni bir tarih yazan başkan ekonominin dibe vurduğu dönemde  futbolcu, teknik kadro ve personele ödemelerini günü güne yaptı. Bir iki sponsor dışında hiçbir gelirin olmadığı Düzcespor’u en iyi şartlarda idare etti, işinden, parasından ve zamanından fedakarlık yaptı.

Teşekkürler Gökhan Başkan. Başkan Gökhan Kapoğlu dışında  her zaman takımın yanında olan yönetim, futbolcuları motive eden, teknik kadro, maçlarda yüreklerini ortaya koyan futbolcular, takımı tribünde destekleyen taraftarlar, Düzcespor idari personeli şampiyonlukta pay sahibi. Düzcespor dışında bir takım tutmayan, 1970 yılından itibaren tüm maçlara giden bir taraftar olarak şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

İŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR

Düzcespor şampiyon oldu ve 2.lige yükseldi. Asıl iş şimdiden sonra başlıyor. 2. Ligde kalıcı olmak yada zirveye oynamak  için iyi bir bütçe gerekiyor. 

Gökhan  Kapoğlu ve yönetiminin devam edip etmeyeceği net değil. Yeni spor yasası netleşmeden  bütün takımlarda yönetim sancısı olacak gibi görünüyor. 

Gökhan Kapoğlu göreve devam etse bile mutlaka maddi destek gerekiyor. Bunun için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, milletvekillerine büyük iş düşüyor. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü Gökhan Kapoğlu’nu ikna edip kulüp başkanı olmasını sağladı. Yönetimle Özlü arasında güzel diyaloglar vardı. Faruk  Özlü Düzcespor’a verdiği desteği devam ettirebilir. Büfeler  ve park gelirlerinin Düzcespor’a verilmesi  yönünde istekler olduğu biliniyor. Düzce Belediyesi Düzcespor’a tesis desteği veriyor. Bu küçümsenemez. İlerleyen günlerde Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile başkanın bir araya gelmesi gerekiyor. Ben Faruk Özlü’nün Düzcespor’un yanında olacağına gönülden inanıyorum. Artık  bazı kişiler aradan çekilmeli. Düzce Belediyesi ile Düzcespor etle tırnak gibi. Bunun dışında milletvekilleri sponsorluk ve kombine bilet konusunda Düzcespor’a destek olmalı. Düzcespor yönetimine yeterli destek verildiğinde bu takım 4-5 takviye ile 1. Lige çıkar. 

Bu arada Düzce 18 Temmuz şehir stadının kapasitesi arttırılmalı. Ak Parti İl Başkanı Mutafa Keskin stada ek tribünler yapılacağını açıklamıştı. Bu konuda çalışmalar hemen başlamalı.

GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLAR

Düzcespor’un şampiyonluğunda pay sahibi olan görünmeyen kahramanlarda vardı. Bunlardan biri eski milli hakem ve hakem hocası Maksut Balta oldu. 

Maksut Balta sezon başından bu güne kadar Düzcespor maçlarında görev almak için gelen hakem, gözlemci ve temsilcileri en iyi şekilde ağırladı, onlarla ilgilendi. Bunlar ince ayrıntılar ama çok önemli. Maksut Balta’ya Düzcespor yönetiminin teşekkür etmesi gerekir diye düşünüyorum. 

SON SÖZ

Artık kırgınlıklar, dargınlıklar  bir yana bırakılmalı. Şampiyon olduk, Düzce kenetlenmeli. Bu kenti seviyorsak Düzcespor etrafında birleşmeliyiz. Eski defterler hiç açılmamak üzere kapatılmalı. 

Gökhan Kapoğlu ve yönetiminin devam etmesi için maddi manevi destek vermeliyiz. Bence Gökhan Kapoğlu Düzcespor için bir şans. Bu hava yakalanmışken 1. Lig hayal değil. Yeter ki destek olalım. Düzcespor Düzce’yi birleştirmeli. Haydi Düzce , Düzcespor senin desteğini bekliyor.