• 31.12.2016 10:26

-Düzcespor’un ilk yarıdaki puan tablosundaki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz ?

- Bence ilk yarıda Düzçepor başarılı oldu. Bilindiği gibi Düzcespor yönetimi yeni sezona korkulu rüya görmemek için girmişti. Şampiyonluk hedefi yoktu. 5 yıllık uzun vade ile göreve gelen Mehnmet Saygun başkanlığındaki yönetim, teknik kadro ve futbolcular ligin ilk yarısında başarılı oldu.

-İlk yarıda oynanan futbol çok eleştiriliyor. Siz nasıl bulduğunuz ilk yarıdaki futbolu ?

- Biz eski nesil olarak hala 1982-1983 sezonundaki yada 90’lı yıllardaki Düzcespor’u özlüyoruz. Maalesef artık O dönemki Düzcespor kadroları hayal ötesi. Düşünün kadroda Metin Aydın, Mehmet Şahan, Tuncer Kaya, Yaşar, Süha,. Demir, Atilla, Güvenç Kurtar, Nurettin yada daha Kel zafer Cabalar, Fikretler…  gibi futbolcular var. Bu kadrolar artık yok. Bu futbolcu kalitesi ile bu futbol bu kadar. Takımın teknik patronu İskender Eroğlu zaten garanti futbol oynatmaya çalışıyor. Elindeki malzemeye göre oyun oynatıyor. Zaten Türkiye’de artık eski futbol yok yada bize öyle geliyor.

-Ligin ikinci yarısında bazı futbolcularla yollar ayrıldı. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

- Her yıl olağan şeyler. Takımı çalıştıracak olan teknik adamlar futbolcuların kapasitesini biliyor. Bence takımda Özgür ilk yarıda takımda kendisine yeterince fırsat bulamadı. Futbolu kötü değildi. Diğer isimlerin zaten kadroya girmelerine olanak yoktu. Hatta hala hiç kadroya giremeyecek futbolcular var. Bu tür futbolcular takımda direk oynayan futbolcuları olumsuz etkiliyor. Futbolcu yerim garanti diyor. Ara transfer dönemleri her zaman tartışmalı olmuştur.

-Birazda yönetimi konuşalım. Düzcespor yönetiminin ilk yarıda yaptığı ve yapamadığı neler var?

- 1985 yılından bu yana hasbelkader spor basınının içindeyim ve tüm yönetimleri yakından biliyorum.Bence Mehmet Saygun başkanlığındaki yönetim son yıllarda oluşan en uyumlu ve planlı yönetim. Futbolcu, teknik kadro ve personel maaşları günü gününe ödeniyor. Taraftarla yönetim arasında sorun yok. Yönetim uzun vadeli projeler peşinde. Tesisleşmede 2017 yılı önemli . Düzcespor’un internet sitesi ve televizyonu var. Yönetimin basınla arası çok iyi. Yönetim sık sık bir araya geliyor, maçlarda takımı yalnız bırakmıyor. Bence şu ana kadar iyi gitti. Yanlızca Düzcespor simgesi çalışması vardı onu sunuçlandırmalılar.

-Düzcespor yıllardır Düzce Belediyesine bağımlı. Belediye başkanı ligni ilk yarısında yeterince maddi katkı yapmadı. Ligin ikinci yarısında yapar mı?

-Mehmet Saygun’un başkanlığı gündeme geldiğince kendisine Düzce Belediyesine güvenme demiştim. Geçmiş dönemlerdeDüzcespor’da başkanlık yapan  İhsan Çetin, Hasan Aktürk ve Mustafa Yılmaz  sıkıntı yaşanmıştı. Elbette Mehmet Keleş takıma maddi destek veriyor ve verecek ancak kendisinin başkan olduğu yada kendisinin görevlendirdiği isim başkan olduğu kadar Düzcespor’a para akışı sağlamıyor. Ligin ikinci yarısında Mehmet Başkan bence verdiği sözü tutmalı. Her şeye rağmen yönetim dışarıdan gelecek paraları göz önüne alıp planlama yapmamalı.

-Ligin ikinci yarısında Düzcespor nasıl bir başarı grafiği  çizer

- Her zaman ligin ikinci yarıları ilk yarıya göre zor ve farklı olmuştur. Takımlar ara transferde  kadrolarını güçlendirdi. Düzcespor’un grubunda Manisa, Silivri, Bodrum, Kırıkhan’ın zirveden kopmayacağını tahmin ediyorum. Düzcespor zaten mevcut kadroyu korudu. Ara transferleri bilmiyoruz. Düzcespor’un grubu her zaman sürprize açık. Düzcespor’un ligde düşme korkusu yaşamayacağı kesin. Bu takımın kaderini futbolcular belirleyecek.

-Son olarak 2017 yılında Düzcespor kendisine ait bir lojmana tesise kavuşur mu?

- Bu konuda tam 30 yıldır haber yapıyorum. Artık haber yapmaktan yoruldum. 30 yıllık dönemde Aziz Yıldırım, Abdullah Dağıstanlı  dışında ciddi bir çalışma yapan başkan ve yönetim hatırlamıyorum. Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş bir önceki dönemde tesis için söz vermişti.Şıralıkta bulunan arsaya çukur kazıldı. Başkan yine proje hazır  diyor. Benim hiç umudum yok. Yönetimin ciddi bir çalışması var ancak bu hayata geçirmi bilmiyorum. Bence en iyisi halen Düzcespor’lu futbolcuların kaldığı eski SSK binasının yanındaki Düzce olimpiyat evi (Belediyeespor tesisleri) Düzcespor’a verilsin. Düzce Belediyesi kendisine yeni bir tesis yapsın.