• 18.04.2022 15:07

Bundan 3 hafta önce “Dikkat Düzcespor” başlıklı yazımda 9 puanlık farkın  takımı rehavete sokmaması gerektiğini ve geçen sezon Kütahyaspor örneğini vermiştim. Son 3 haftada 7 puan kaybettik ve en yakın rakiplerimiz Iğdır ile 3, İskenderunspor ile 4 puanlık farkımız kaldı. 4-0’lık Karakoçan mağlubiyetinin ardından toparlanamadık ve  eğer şampiyon olmak istiyorsak şimdi kalan 3 maçımızı kazanmak zorundayız.

NE OLDU SİZİ ÇOCUKLAR ?

Gazeteci olarak 1985 yılından itibaren, taraftar olarakta 1970 yılından bu güne kadar Düzcespor’un peşindeyiz. Bana göre Düzcespor son yıllardaki en iyi kadrolardan birine sahip. Bugün bir Oğuzhan’ı alın ikinci ve birinci lige sırıtmaz oynar. Orta sahanın dinamosu son 3 haftadır  kapasitesinin çok altında. Yine  sol kulvarda kaptan Nevzat aynı şekilde. Kapasitesi üçüncü ligin çok üstünde. Yapacağı tek bir orta, çekeceği tek bir şut takımına 3 puan kazandırır. Kaptan Nevzat’ta düşüş var. Sağ kulvarda Samet. İyi bir Samet’in neler yapabileceğini kendisi gösterdi. Samet de aynı şekilde kapasitesinin altında oynuyor. Forvette Murat Gürbüzerol, Timur Kosavalı… Bu iki forvet grubumuzda hangi takımda var. Her iki isimde kapasitesinin altında ve çok daha iyi oynayabilecek yetenekte.

Düzcespor kadro olarak bu ligin üstünde ancak bir türlü seri yakalayamadı. Artık 3 maçımız kaldı. Bu futbolcu ordusu bu takımı şampiyon yapabilecek kapasitede ve yapacaktır.

Altındağ yada yeni adıyla Kalecik maçı bizim çıkış ve moral bulduğumuz maç olacak. Ardından Yomra’yı deplasmanda yeneceğiz ve şampiyonluk turunu Çarşamba maçında atacağız. Haydi futbolcu kardeşlerim. Size inanıyoruz, güveniyoruz. Bu arada Emre Bekir Ordu maçında çok gereksiz sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü. Emre son haftaların en formda isimlerinden biriydi. Kart konusunda dikkatli olmamız gerekiyor.

YAVUZ HOCA

Düzcespor’un tecrübeli teknik adamı Yavuz İncadal takımın buraya gelmesinde önemli katkı yaptı. Yavuz hocam, artık kalan maçlarda biraz daha cesaretli futbol oynatmalı. 1 puanla elbette önemli ancak Düzcespor şampiyon olmak istiyorsa mutlaka 3 maçını kazanmalı. Bana göre Iğdırspor’dan daha çok İskenderunspor bizim en büyük rakibimiz. Bu takım 3 maçı kazanır ve bizde 3 maçta puan kaybedersek İskenderun şampiyon olur. Iğdır 3 maçta puan kaybedecek bana göre. Yavuz hocam takım öne geçtikten sonra takım artık geriye yaslanmasın, skoru koruma yoluna gitmesin. Murat ile Timur bir arada oynayabilir. Sana inanıyoruz. Sen bu takımı şampiyon yapacaksın.

GÖKHAN BAŞKAN

Düzcespor kulüp  başkanı Gökhan Kapoğlu artık ustalık döneminde. Düzcespor’da yeniden tarih yazan, Düzcespor’a yeniden itibar kazandıran  Kapoğlu derim yerindeyse 24 saat takımın yanında. Futbolculara ödemeler günü gününe yapılıyor. Yönetim kurulu uyum içinde. Gökhan başkan bu kadar emek ve para verdiği Düzcespor’un  kalan 3 maçını kazanması için gerekeni yapacaktır. Futbolcuların  moral motivasyonları için mentör getirilmeli. Bu başkan, bu yönetim bu takımı şampiyon yapacaktır ve Gökhan  Kapoğlu adını Düzcespor tarihine altın harflerle yazdıracaktır.

SON SÖZ

Artık kırgınlıklar, düşmanlıklar bir tarafa bırakılmalı. Düzce Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, mülki amirler, oda başkanları ile birlik olmalı. Düzce Milletvekilleri, Düzce Valisi ve Belediye Başkanı gelin Düzcespor’u ziyaret edin, futbolculara moral verin. İş adamları prim kampanyası başlatın. Düzcespor’un Pazar günü çok önemli Kalecik maçı var. Bu maçı kazanırsak büyük bir avantaj elde edeceğiz. Gelin Düzcespor için birlik olun.