• 21.01.2022 09:41

DÜZCE’DE TİYATROYA DEVAM

DÜZCE'DE SANAT ETKİNLİKLERİ YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR:

24 Ocak: "Seninle Evlenir miyim?" 2 perde komedi. Bilet satış: Mekan Kafe, iletişim: 0532 057 73 81

27 Ocak:"Nazım Hikmet ve Piraye" Oyun. Bilet satış: Mekan Kafe, iletişim: 0536 954 88 69

17 Şubat:"Sermiyan Midnight" Gösteri. Bilet satış: Mekan Kafe. İletişim: 0536 954 88 69 ve 0530 511 20 78

Süre: 120 Dk. / 2 Perde

 

HAFTANIN KİTAP ÖNERİLERİ

HAFTANIN FİLMLERİ

Ayrı Dünyalar

21 Ocak 2022 / 1s 46dk / Dram

Yönetmen Emmanuel Carrère

Senarist Emmanuel CarrèreHélène Devynck

Oyuncular: Juliette Binoche

Orijinal adı Ouistreham

Yazar Marianne Winckler, sosyal adaletsizlik ve gelecek kaygısıyla ilgili kitap yazmayı planlar. Kitabı için araştırma yapmak isteyen Marianne, kimliğini gizleyerek Fransa’nın kuzeyine gider ve temizlik işçiliği yapan kadınların arasına katılır. Bu sayede geçim kaygısını bizzat deneyimleyen Marianne, kadınlar arasında dayanışmanın gücüne şahit olur. Ancak gerçekler ortaya çıktığında aralarındaki güven sarsılacak mıdır?

ŞARKINI SÖYLE 2

21 Ocak 2022 / 1s 50dk / AnimasyonMüzikalAile

Yönetmen Garth JenningsChristophe Lourdelet

Senarist Garth Jennings

Oyuncular: Matthew McConaugheyReese WitherspoonScarlett Johansson

Orijinal adı Sing 2

NewMoon Tiyatrosu’nu büyük bir başarıya ulaştırmasının ardından Buster bu sefer gözünü Crystal Tower Tiyatrosu’na diker. Buster burada yeni bir gösteri sergilemeyi planlar. Ancak acımasız kurt Jimmy Crystal tarafından yönetilen dünyaca ünlü Crystal Entertainment’ın ofislerine girmek pek kolay değildir.

CUMALİ CEBER 666

21 Ocak 2022 / Komedi

Oyuncular: Halil Söyletmez

Rüyasında cehenneme gittiğini gören ve oldukça etkilenen Cumali, uyanır uyanmaz Hac başvurusu yapmaya gider. Haç sırasının gelmesini bekleyen Cumali, bu süreçte birbirinden tuhaf aksiliklerle karşılaşır. Önüne çıkan engelleri bir bir aşmaya çalışan Cumali'nin planları, corona virüstüsten dolayı istediği gibi gitmez.

ŞÖHRETLER OKULU

 

21 Ocak 2022 / 1s 30dk / DramAile

Yönetmen Adnan Önal

Senarist Adnan Önal

Oyuncular: Ediz HunBerna ÜçkalelerNisa Sofiya Aksongur

Kemal öğretmen, kızını tek başına büyütmek zorunda kalan bir babadır. Kızının eğitimine odaklanan Kemal, bu sırada onun oyun arkadaşı olmayı kaçırır. Öğretmen Deniz ise küçükken babasının kendisiyle yeterince ilgilenmemiş olmasından şikayetçidir. Bu yüzden Demet, Kaktüs Koleji’ni ele geçirip satmayı planlar. ...

 

DÜZCELİ SİNEMA VE TELEVİZYON OYUNCULARI(2)

BAŞROL OYNAYAN TEK İSİM CEM GELİNOĞLU

Düzce’li sinema oyuncuları5 arasında başrol   oynayan tek isim Cem Gelinoğlu. Ticaret Lisesinde öğrenci olduğu dönemlerde Düzce’de  tiyatroya başlayan (Benimde kurucularından olduğum Kültür Tiyatrosu) Cem Gelinoğlu  farklı işkollarında çalıştıktan sonra  Sosyal Medya üzerinden Vine sayfası açtı  ve videolarını  paylaşarak  kısa sürede en sevilen karakter oldu. 1983 Düzce doğumlu Cem Gelinoğlu  daha sonra kendisinin senaryosunu yazdığı Ali Kundilli 1 ve 2 filmleri ile sinemaya başrol oyuncusu olarak adım attı. Gelinoğlu Ali Kundilli film serisinin ardından ardından Yok Artık 2, Şansımı ı Seveyim ve son alarak Aykut Enişte filmlerinde başrol oynadı. Büyük ilgi gören Aykut Enişte filminin 2. Serisinin çekimlerini tamlayan Cem Gelinoğlu tüm filmlerinin galasını Düzce’de yapmıştı.

TV DİZİLERİNDE VE SİNEMA FİLMLERİNDE ROL ALAN DÜZCELİ OYUNCULAR

CEM GELİNOĞLU

1983 yılında Düzce’de dünyaya gelen Cem Gelinoğlu orta okul ve lise hayatını Düzce’de geçirdi. . Sosyal Medya üzerinden Vine sayfası açan ve videolar paylaşan Cem Gelinoğlu kısa sürede en sevilen karakter oldu. İzlenme rekorları kıran Cem Gelinoğlu takipçilerinden aldığı destek ile Ali Kundilli filmini yazdı ve oynadı. Düzce Ticaret Lisesi öğrencisi olduğu dönemlerde Düzce Kültür Tiyatrosunda 3 oyun oynayan Cem Gelinoğlu Ali Kundilli 1 ve 2. Filminin ardından Yok Artık 2, Şansımı ı Seveyim ve son alarak Aykut Enişte  1 ve 2 filmlerinde başrol oynadı. Cem Gelinoğlu tüm filmlerinin galasını Düzce’de yapmıştı.

 

MEHTAP BAYRİ

Mehtap Bayri, 15 Mart 1977 tarihinde Mardin, Nusaybin'de doğmuştur. Babası öğretmen olduğu için görevi dolayısı ile orada olduğundan Nusaybin'de doğmuştur. Aslen Düzce'lidir. Babası Düzce'ye tayin olduktan sonra çocukluğu Düzce'de roman mahallesinde geçmiştir. İstanbul Vefa Lisesi'nde yatılı olarak okuyan Mehtap Bayri, daha lise yıllarında tiyatroya ilgi duydu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi kazanamayınca Düzce Şehir Tiyatrosu'na girdi.
Daha sonra sınavları kazanarak girdiği Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Gazi Mahallesi'nde iki yıl ilkokul öğretmenliği yaptı.
Asuman Dabak Tiyatrosu'nda görev yaptı. Asuman Dabak Tiyatrosu'nda 'Şahane Düğün' adlı tiyatro oyununda oynadı. İstanbul Meydan Sahnesi'nde görev yaptı. 2012 yılında Necmi Yapıcı ile birlikte "Benimle Delirir misin" isimli tiyatro oyununda oynadı. 2009 yılında Göksu Evleri'ndeki Akademi Porte Sanat Merkezi'nde drama dersleri verdi ve aynı zamanda müdürlüğünü üstlendi.

1999 yılında yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı "Deli Yürek" dizisinde Kenan İmirzalıoğlu, Oylum Öktem, Zeynep Tokuş, Melda Bekcan, Demir Karahan, Kürşat Alnıaçık, Ali Sürmeli, Ebru Cündübeyoğlu, Elif İnci, İdil Fırat, Selçuk Yöntem gibi oyuncularla beraber rol almıştır.

Başrollerinde Cem Kılıç, Hasan Kaçan, Tuğçe Kazaz'ın paylaştıkları "Gönül Hırsızı" adlı dizide Gönül karakterini canlandırdı.

Mehtap Bayri, 2014 - 2015 yılları arasında başrollerinde Timur Acar ve Sera Tokdemir'in bulunduğu "Kertenkele" adlı dizide Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Umut Oğuz, Yıldırım Memişoğlu, Eda Özerkan, Selahattin Taşdöğen gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.Mehtap bayri çok sayıda dizide   ve sinema filminde rol aldı. Mehtap Bayri son olarak  TRT’te yayınlanan “Kalk Gidelip adlı dizide oynadı. 

 

CENGİZ NEZİR

1957 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Cengiz Nezir Düzce doğumlur. Sinema severler tarafından özellikle Hababam Sınıfı sinema serisinde canlandırdığı Bozum Cahit karakteri ile hatırlanmaktadır. Uzun seneler seneler sonra ise yine Hababam Sınıfı Merhaba isimli sinema filminde küçük bir rol alarak kamera karşısına geçmiştir.

Sadece 3 sene gibi kısa bir süre oyunculuk yapmış toplamda 7 sinema filminde rol almıştır. 1970’li senelerde rol aldığı Hababam Sınıfı filminde iken de gerçekten Lise çağında bir öğrenci idi.

Oynadığı sinema filmleri;

1975 – Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Bozum Cahit)
1975 – Hababam Sınıfı (Bozum Cahit)
1975 – Ah Nerede (Ömer)
1975 – Bizim Aile (Ferdi)
1976 – Aile Şerefi (Mustafa)
1976 – Hababam Sınıfı Uyanıyor (Bozum Cahit)
2003 – Hababam Sınıfı: Merhaba (Bozum Cahit)

Uzun seneler sonra Hababam Sınıfı Merhaba filminde oynamış günümüzde ise kendi kurmuş olduğu şirketleri ile iş hayatını sürdürdüğü belirtilmektedir