• 8.01.2022 10:38

Gazetemiz Damla bugün 42. Yaşına giriyor. Yayın hayatına başladığı günden itibaren Düzce’de sporun lokomotifi oldu. Gündemi belirleyen Düzce Damla, spor neredeyse orada oldu.

İLKLERİN ADRESİ OLDU

1980 yılında yayın hayatına başlayan Düzce Damla Gazetesi yıllardır Düzce’de ilklerin adresi oldu. İşte Düzce Damla Gazetesinin damgasını vurduğu ve ses getiren ilkleri.

YILIN SPORCUSU

Düzce’de yılın sporcusu uygulamasını Düzce Damla başlattı. 30 yıldır Düzce’de yılın sporcusunu okurların oyları ile belirleyen gazetemiz, yılın sporcusu seçilen adaya ödülünü vermeye devam ediyor. Düzce Damla başarıyı ödüllendirmeyi sürdürüyor.

İLK  AMATÖR  KARMASI VE TAM SAYFA AMATÖR

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Düzce Damla, Düzce’de ilk kez tam sayfa  amatör futbola yer ayırdı. Yıllardır amatör sporların içinde olan  gazetemiz ayrıca Düzce’de ilk kez amatör futbolda haftanın karmalarını hazırladı.

CENTİLMENLİK ÖDÜLÜ

Gazetemiz başarıyı ödüllendirdiği gibi aynı zamanda centilmenliği de ödüllendirdi. Damla, Düzce’de amatör futbolda yılın en centilmen takımına ödül verdi.

SPOR MAGAZİN

İlklerin adresi Düzce Damla yine Türkiye’de yerel medyada ilk kez sporun mizahını yaptı. Her hafta Pazartesi günleri yayınlanan spor magazin büyük okur kitlesine sahip oldu.

VEEE BİRZAMANLAR

Gazeteci arkadaşımız Kenan Işık’ın 1985 yılında hazırlamaya başladığı “Vee Bir Zamanlar” adını verdiği nostalji köşesi de Düzce’de bir ilk oldu. Veee bir zamanlar yine her Pazartesi günü gazetemizde. Vee Bir Zamanlar  sporun nostaljisini yapmaya devam ediyor.

KAMPANYALAR YAPTIK

Düzce 18 Temmuz şehir ve spor salonuna 18 Temmuz adının verilmesi için Düzce Damla olarak yıllar önce kampanya yaptık. Israrlı kampanyamız ses getirdi ve stadın adı ile spor salonunun ismi 18 Temmuz oldu. Düzce Damla halen Düzcespor tesislerine “Şahabettin Bayev” adının verilmesi için yıllardır yazılar yazıyor ve kampanya yapıyor.

SALON SPORLARINDA SADECE DÜZCE DAMLA VARDI

Geniş yazar kadrosu ile sporun ilk adresi olan Düzce Damla sadece futbolu değil Düzce’de tüm amatör sporları takip ediyor. Gazetemiz yıllardır salon sporlarını takip eden, haber yapan, gündem oluşturmaya çalışan ve sürekliliği olan tek gazete.

YENİ YAZARLAR, TÜRK BASININA YENİ  İSİMLER

Düzce Damla Gazetesi gazete olmaktan öte bir okul. Kenan Işık, Hüseyin Akçay, Hüsnü Ovalı başta olmak üzere bugün Düzce basınında yer alan önemli isimler ilk deneyimlerini Düzce Damla’da yaşadı. 42 yıldan bu güne farklı isimlerde köşe yazarı olarak Düzce Damla’ya destek verdi.

DAMLA YAZIYORSA DOĞRUDUR

Gazetemiz yıllardır ilkeli ve tarafsız yayıncılık yaptı. Her haberi araştırdı, tek taraflı olmadı. Haberleri kişiselleştirmeyen gazetemiz doğruluk ve tarafsızlığından ödün vermedi. Bugün spor kamuoyunda Düzce Damla ne yazıyorsa doğrudur imajı var.

TEŞEKKÜRLER

Son olarak  42 yıldır yanımızda olan, yorumları, fikirleri, fotoğrafları ile bizlere güç veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlere layık olmaya çalışacağız.

İŞTE DAMLA SPOR AİLESİNE KATKI SAĞLAYANLAR

Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren Düzce Damla gazetesi spor ailesine muhabir, köşe yazarı ve fotoğrafları ile  katkı sağlayan isimler şu şekilde sıralanıyorlar:

Ali Beşer, Mehmet İbrahimoğlu, Keramettin Beşer, Hayri Yakupoğlu, Erol Ural, Lütfi  Akar (vefat etti), Abdullah  Özenir, Mehmet Aydın (vefat etti), Şükrü Çabaoğlu (vefat etti), Elan Özgül (vefat etti), Cavit Ayışık (vefat etti), Vural Ünal (vefat etti), Kenan Işık, Mücahit Özcan, Alparslan Tayman, Nihat Yılmaz, Aydın Koç, Çetin Aydoğan (Vefat etti), Sami Erdinç, Alaattin Sivrioğlu, Osman Bay (vefat etti), Zeki Canazlar, Özgür Oral,  Mehmet Arslan (vefat etti), Mustafa Yıldırım, Lütfü Şimşek, İhsan Çetin, Akif Çodur (vefat etti), Mehmet Kıdıman (vefat etti), Atilla Gösterişli, Sedat Bayram, Kerim Görün, Aydın Aksoy, Uğur Fidan, Reşit Çelik, Hüseyin Akçay, Hüsnü Ovalı, Voleybolx, Ahmet Odabaşıoğlu, Cafer Göksu (vefat etti), Akif Çavuş, Alptekin Aydın, İbrahim Tuzcu, Emrah Tuzcu, Ahmet Bektaş, Fatma Şahin, Cihat Tutkun, Caner Besler, Erdal Pişken, Fatih Kerim Öztürk, Cahit Demir, Gülay Ercan, Yaşar Kaviloğlu, Buket Kapoğlu, Çetin Resuloğlu, Elif Varol,  Can Beşer, Kenan Şereflioğlu, Fethi Gürsoy (vefat etti), Ali Seyhan, Ömer Lütfi Başol,  Remzi Biltekin, Sedat Demirağ (vefat etti), Ömer Ünal, Seçkin Asuk, Uğur Seyman, Onur Sönmez, Mehmet Şimşek, Necmettin Şahin, Dr. Ali Özgümüş, Turan Kurt (vefat etti), Burhan Tutkun, Kenan Sertoğlu, Şahin Öztürk, Yunus Yılmaz.

Damla Gazetesi spor servisine katkısı bulunan tüm isimlere teşekkür ediyoruz Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara sağlıklı ve mutlu uzun yıllar temenni ediyoruz. Damla Gazetesi’ni sporda 1 numara yapan sizler oldunuz.