• 21.10.2016 08:56

İstanbul caddesi Ziraat Bankası yanından geçerken gözümüze Düzcespor taraftarlarının astığı bir pankart dikkatimizi çekiyor. “O SENE BU SENE 2 MEHMET EL ELE ŞAMPİYONLUĞA” iki   Mehmet dedikleri Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Düzcespor Kulüp başkanı Mehmet Saygun’dan başkası değil. Taraftar özetle artık iki Mehmet’in güç birliği yaparak Düzcespor’u şampiyon yapmasını istiyor.

BENCE ŞAMPİYONLUKTAN DAHA ÖNEMLİ

Düzcespor taraftarı doğal olarak başarı ve şampiyonluk istiyor. Taraftarların gönül verdikleri takımdan beklentileri başka ne olabilir ki. Ben iki  Mehmet’ten Düzcespor’un şampiyonluğundan daha önemli olan Düzcespor tesis ve Düzcespor’a sürekli gelir projelerini hayata geçirmesini istiyorum. 50 yıllık koca çınar’da göreve gelen her yönetim tesis ve sürekli gelir sözü verdi ancak Düzcespor’un durumu ortada. İşte O sene bu sene. Belediye Başkanı Mehmet Keleş göreve geldiği ilk dönem bunun sözünü verdi. İlk döneminde Şıralık’ta bulunun arsaya temel attı şimdi o temelde balıklar yüzüyor. İkinci kez göreve geldi yine söz verdi yine aradan 2 yıl geçti yine ortada bir şey yok. Mamuşa’ya spor tesisi, Düzce’ye film platosu gibi farklı girişimler peşinde olan Mehmet Keleş Düzcespor tesisi için son günlerde hiç konuşmuyor. Şehir içindeki otopark yerlerinin Düzcespor’a verilmesi hiç gündemde yok. Haydi Mehmet Keleş bu sene o sene. En azından Düzcespor tesisinin temelini at. Sen istersen bunu yaparsın ve tarihe geçersin.

İKİNCİ MEHMET

İkinci Mehmet  yani kulüp başkanı Mehmet Saygun 5 yıllık planı ile göreve geldi. Ondan kısa sürede tesis istemek için çok erken. Düzcespor yönetimi şimdilik iyi gidiyor. Takımın ligde aldığı skorlar elbette önemli ancak Düzcespor yönetimi daha sezon başında bu sezon bizden şampiyonluk beklemeyin diye peşin ,peşin konuştu. Saygun yönetiminin hedefi yıllardır hiçbir yönetimin yapamadıklarını hayata geçirmek. Bize düşen yönetime destek ve destek olmaya devam edeceğiz.

TARİHİ HEZİMET

18 aylık askerliğimi saymazsak (1883-1985) Düzcespor’un bütün iç saha maçlarına gittim. İmkanım olduğu sürece deplasmanlara gitmeye çalıştım. Özetlersem Düzcespor’u çok yakından takip ediyorum. Son Bodrum deplasmanına gidemedim. Alınan sonuç tek kelime ile hezimet. Kırmızı lacivertliler daha önceki sezonlarda da 7-1, 6-1, 5-0 gibi farklı skorlarla yenilmişti. Maalesef futbolda bu tür sonuçlar olabiliyor. Düzcespor zaten sezon başından bu güne kadar bir iki maç hariç iyi futbol oynamıyor. Kötü futbola rağmen iyi sonuçlar almıştık. Her şeye rağmen artık bu maçı unutmalıyız. Düzcespor 1976-1977 sezonunun ilk maçında “YEŞİLOVASPOR” a 3-0 yenilmişti. Kırmızı lacivertliler o sezon öncesinde Romanya şampiyonu Dinamo Bukreş’e  ile bile yenilmemişti. Sezon sonunda Düzcespor şampiyon oldu, Düzcespor’u 3-0 yenen Yeşilovaspor amatör kümeye düşmüştü. Düzcespor Bodrum’a yenildi diye dünyanın sonu gelmedi. Bu grupta her en her şey olabilir. İyi futbol oynamadığımız sezonlarda da şampiyon olmuştuk. Tribünleri bırakmak , Düzcespor’a küsmek yok. Tekrar ediyorum bu grupta her en her şey olabilir.

MUHTARLARA SESLENİYORUM

Son olarak Düzce’deki tüm mahalle muhtarlarına seslenmek istiyorum. Bütün mahallelerin yolları berbat durumda. Çukursuz sokak ve cadde yok. Muhtarlar çukurları Düzce Belediyesine bildirmiyor mu ? Düzce Belediye başkanı kendilerini tatile gönderecekmiş. Tatile gitmeden kendi mahallelerindeki çukurların doldurulmasını,bozuk yolların yapılmasını sağlasınlar. Muhtarlar isterse yollardaki sorular biter. Düzceliler olarak artık yollarda sıkıntı yaşamak istiyoruz. Vatandaşta artık Düzce Belediyesini ve muhtarları bu konuda ikaz etmeli.