• 1.07.2016 11:43

Düzcepor kulüp başkanı Mehmet Saygun ile yaklaşık 20 yıl önce tanıştım. Kendisinin Turna Ahşap Firması bizim tiyatromuzun sponsorlarından biri olmuştu. Tiyatro yaptığımız dönemlerde Turna Ahşap hep sponsorumuz oldu ve Mehmet Saygun ile olan arkadaşlığımız, dostluğumuz hep devam etti. Tiyatro yönetmenimiz Cafer Göksu’nun sayesinde tanıdığım Mehmet Saygun, hırslı, uzun vadeli planları olan, kafasını koyduğu hedefe emin adımlarla giden, yardımsever,saygılı, sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip. Kendisine yıllar önce Düzcespor yönetimine girmesini teklif etmiştim. O günlerde buna hazır olmadığını söylemişti. 2 dönem Düzce Gençlikspor basketbol takımında yöneticilik yaptı. Düzce İdmanyurrduspor takımını kurdu ve başkanlık görevinde bulundu. İsmail Bayram başkanlığındaki Düzcespor yönetiminde yer aldı ve o dönem elini cebine atan birkaç yöneticiden biri oldu. Özetlemek gerekirse Mehmet Saygun elini cebine atmaktan çekinmeyen, bir işe planlama yapmadan girmeyen biri. Düzcespor’a katkı sağlayacağına gönülden inanıyorum. Yeterki onu baltalamasınlar, onun başarılı olması için destek versinler.

DÜZCESPOR BAŞKANLIĞI SÜRPRİZ

Mehmet Saygun ile ortak arkadaşımız Cafer Göksu’nun bürosunda yaklaşık 1 ay önce görüştük. “Beyköy Belediyespor’u aldım, transfere başlıyoruz” dedi. Hayırlı olsun dileklerinde bulundum. Ne kadarbütçen var diye sordum. Saygun 300 ile 400 bin lira para ayırdığını, geri kalan giderlerin Beyköy Belediyesi tarafından karşılanacağını söyledi. Bende kendisine madem 400 bin lirayı gözden çıkardın Düzcespor’u al demiştim. Saygun”400 binlira ile Düzcespor yönetilmez, Bunun için hazırlık yapmak gerek. “ demişti. Aradan geçen sürelerde sık sık telefonda görüştük. Düzcespor başkanlığı için adının geçtiğini sorduğumda çalışmaları ve görüşmeleri olduğunu söylemişti. Ben doğrusunu söylemek gerekirse Saygun’un Düzcespor kulüp başkanlığı görevine alacağını tahmin etmiyordum. Kendisi herhalde hesabını iyi yapmıştır.

BELEDİYE DESTEĞİ

Daha şimdiden Mehmet Saygun ve  yönetimini karalama kampanyaları başlatıldı. Neymiş Saygun ve ekibini göreve Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş getirmiş, yönetim sivil değilmiş. Bir kere şu unutulmamalı . Hiçbir yönetim Düzce Belediyesinin maddi desteği olmadan ligi tamamlayamaz. Kim başkan olursa olsun Düzce Belediyesinden maddi destek istemek zorunda. Bu yıllardır böyle. İkincisi elbette Düzce Belediyesi Düzcespor’a destek verecek. Tüm belediyeler takımlarına destek veriyor. Bu  yönetimi Mehmet Keleş kurdu demek bence yanlış. Elbette başkanın istediği bir iki isim yönetime girmiş olabilir bunda ne kötülük var.

YÖNETİM KURULUNDAKİ İSİMLER

Mehmet Saygun yönetimindeki isimlerin bir çoğunu tanıyorum. Orhan Acar son yıllarda Düzce’nin bir numaralı inşaat firmalarından biri olan Acar Tticaretin ortaklarından biri. Kendisi kesinlikle Düzcespor’da maddi ve manevi destek verecektir. Ercan Coşkun Düzce Gençlikspor yönetiminde önemli işler yaptı. Coşkun ailesi zaten yıllardır Düzcespor’a maddi ve manevi destek veriyor. ErcanCoşkun’un babası Tanju Coşkun ve amcası Gürsel Coşkun Düzcespor yönetimlerinde bulundu. Ercan Coşkun yönetimin aktif isimlerinden biri olur. Özkan Cicu,Ahmet Durdu,Hasan Aktürk,Serkan Verep,Yaşar Saygun, İhsan Çetin,Cengiz Veli,Hüseyin Fırat, Ali Can yönetimdeki tanıdığım diğer isimler. Bu isimlerde Düzcespor’a maddi ve manevi katkı verecektir. Düzcespor yönetiminde eli cebine gitmeyecek çok az isim olduğuna inanıyorum.

SPORTİF DİREKTÖR

Düzcespor yönetimin göreve getirdiği Sportif Direktör Habip Şenol Yılmaz geçtiğimiz sezon öncesinde de gündemdeydi.  Kendisini tanımam ve ön yargımyok. Habip Şenol Yılmaz ile farklı iletiler geliyor. Düzcespor gibi hiçbir geliri olmayan bir kulübün bence sportif direktör alma lüksü yoktu. Sportif direktöre  verilecek para ile alt yapıya kaynak aktarılabilirdi. Bu yönetimin tercihi. Umarız kendisi hakkında bize gelen duyumlar yalandır, iftiradır.

TEKNİK PATRON

Düzcespor teknik patronu İskender Eroğlu ile geçtiğimiz sezon  Tirespor maçı öncesinde görüşmüştüm. Yorum için çok erken. İlk açıklamaları olumlu. Yardımcılarının Düzce’den olmasında yarar var.

SON SÖZ

Düzcespor’a gönül veren, Düzce’liyim diyenherkesin yönetimde kim olursa olsun destek vermesi gerek. Bize düşen yönetime tam destek. Elbettte yanlışlarını yazacağız, eleştireceğiz ancak hiçbir zaman Düzcespor’a düşman olmayacağız. Görünen manzara Düzcespor’u yenisezonda daha güzel günlerbekliyor. Haydi Düzcespor için birlik olmaya.