• 5.11.2018 19:40

Düzcespor tarihini yazmış 33 yıllık bir gazeteci olarak Düzcespor’da böyle bir şey görmedim. Adıyamanspor maçı öncesinde Cuma günü Düzcespor teknik direktörü Cüneyt Biçer  sürpriz bir şekilde istifa ediyor, Cumartesi günü hemen yeni bir teknik adamla anlaşma sağlanıyor. Hiç farklı bir teknik adamla görüşmeden, kimseye danışmadan sadece menajer Mehmet Dayan’ın tavsiyesi   üzerine Mehmet Kenan Özzürk ile anlaşılıyor.

YEDEKTE BEKLEYEN TEKNİK ADAM

Sezon öncesinde Cüneyt Bi çer’i Düzcespor’a getiren menajer Mehmet Dayan hemşehrisi  Mehmet Kenan Öztürk’e daha önce Düzcespor’u izletmiş. Cüneyt  Biçer ayrılırsa sanki Düzcespor için hazır ol demiş. Yeni teknik adamın belirlenmesi için olması gereken yönetimin bir araya gelmesi ,farklı isimlerle temasa geçilmesi ve Düzcespor için en uygun olanı seçmesi. Kimse ile görüşmeden nokta atışı ile Düzcespor teknik adam alıyor. Ne diyelim hayırlısı.Ben ön yargılı  değilim. Mehmet Kenan Öztürk’ü tanımam. Tanımadığım kişi hakkında yorum yapmam. Düzcespor’a gelen her teknik adam gibi elbette ona yardımcı olacağız. Bu güne kadar çalıştırdığı takımlarda çok az süre kalan Mehmet Kenan Öztürk çıkışını Düzcespor’da yapar. Yeni teknik adam hakkında daha önce çalıştığı takımlardan bilgiler aldım. Bu bilgiler hiçte iç acıcı değil. Mehmet Kenan Öztürk’ü zor bir sınav bekliyor.  

BU TAKIM KÜME DÜŞER

Artık Düzcespor için gerçekleri konuşma zamanı. Düzcespor tamamen kulüp başkanı Özgür Sağlam’a kalmış durumda. Başkan neredeyse 24 saatini Düzcespor için harcıyor, kapı, kapı gezip para bulmaya çalışıyor. Özgür Sağlam çok yoruluyor ve yıpranıyor. Başkana destek yok. Yönetim sezon başından bu güne kadar toplanmadı.( Bunu başkan bana söylemişti) Yönetim  büyük maddi sorun yaşıyor. Futbolcular Sezon başından beri hak ettikleri paraları alamıyor. Bunun dışında geçtiğimiz sezonlardan Düzcespor’un futbolculara yaklaşık 500 bin lira borcu var. Bu borç ödenmese ara transfer kesinlikle yok ve transfer yasağı gelecek. Başkanın haberi va rmı bilmiyorum ama konuşulanlara göre başkanın çok güvendiği menajerler mevcut kadrodaki futbolcuların bir çoğunu başka kulüplere ara transferde satmaya çalışıyor.Uzun lafın kısası Ara transfer döneminde eğer önce eski borçlar ödenmez, ardından mevcut kadrodaki futbolculara ödemeleri yapılmasa Düzcespor’un işi çok zor. Hiçbir gelirin olmadığı Düzcespor’a ara transfer yasağı gelir, mevcut kadroda dağılırsa  bu takım kesinlikle küme düşer. Bakın ben bunları testi kırılmadan yazıyorum. Bir gazeteci olarak değil Düzcespor dışında bir takım tutmayan 48 yıldır bu takımın peşinden koşan bir taraftar olarak uyarıyorum. Ne yapılacaksa hemen acilen  yapılmalı.

YİNE KOMİSYON OLUŞTURULMALI

Düzcespor tamamen Düzce Belediyesinin vereceği desteğe mahkum durumda. Belediye başkanı Dursun Ay  Düzcespor’ a yeterli miktarda para artaramıyor. Yapılması gereken geçen sezon olduğu gibi yine milletvekilleri Vali , Belediye başkanı ve eski Düzcespor yöneticilerinden oluşan bir komisyon kurulması. Kurulacak olan komisyon  toplayacağı paralarla Düzcespor’un Ocak ayına sıkıntılı girmesini önler. Artık Özgür Sağlam’ın yükünü hafifletmek zorundayız. Son olarak  Düzcespor artık bir basın sözcüsü bulmalı. Düzcespor yönetiminde basın sözcüsü olarak görevlendirilen Kadir Badur işlerinin yoğunluğu nedeniyle haber aktaramıyor ve  Düzcespor’dan bilgi sahibi değil.