• 17.07.2018 14:22

Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Her kurban bayramı öncesinde olduğu gibi Fetodan hiçbir farkı olmayan bazı cemaatler, sözde dinci dernekler şimdiden kurban derisi toplamak için hazırlık yapıyor. Yaklaşık 115 -120 milyon lira tutan kurban derilerinin toplanması için ben Mehmetcik vakfına yetki verilmesini istiyorum. Yıllar önce kurban derisini sadece Türk hava kurumu topluyordu. İlerleyen süreçte Türk Hava Kurumu yıpratıldı, vatandaşın buraya kurban derisi vermemesi için kamuoyu oluşturuldu ve sonunda Türk Hava kurumu deri toplayamaz hale geldi. Şimdi meydan baştanda söylediğim gibi fetodan farkı olmayan, ilerideki yıllarda feto gibi hain darbe girişimi yapmayacağı garanti edilemeyen, sözde dini cemaatlere kaldı. Cumhurbaşkanımızdan 115 ile 120 milyon lira tutması tahmin edilen kurban derilerinin Mehmetcik vakfı dışında hiçbir kurum tarafından toplatılmamasını öneriyorum. Kurban derilerinin gelirleri Mehmetçiklerimize ve ordumuza gitsin. Türk Hava kurumunun zaten bu konuda organizasyon tecrübesi var. Güçler birleştirilsin. Bunun için zaman var.  

DÜZCESPOR KAPATILSIN

Rahmetli patronumuz Ali Beşer her Pazartesi günü bana Düzcespor maçının analizini yaptırır ve her defasında “Düzcespor kapatılsın” derdi. Bende ona sürekli itiraz eder “Senin gibi Düzcespor genç taraftarlar birliği başkanlığı ve Düzcespor’da yöneticilik yapmış, yıllarca Düzcespor’un peşinden koşmuş birisine bu söz yakışmıyor “diye kulübün kapatılmasına itiraz ederdim. Rahmetli Ali abi neden kapatılması gerektiğini bana ayrıntıları ile anlatırdı. Son sezonlarda yaşananlar, konuşulanlar bende de Düzcespor kapatılsın mı sorusuna yeniden cevap aramamı sağladı. Düzcespor hala bildiğiniz gibi. Bir geliri yok. Her transfer döneminde dedikodular ayyuka çıkıyor. Borcu her yıl artıyor ancak başarı yok. Düzcespor menajerlerin ve bazı insanların ciddi ekmek kapısı olmuş durumda. Hala Düzcespor için uzun vadeli bir program yok. Takım tamamen Düzce Belediyesine endekslenmiş durumda. Özetlersek 51 yıllık koca çınar aynı kısır döngüde. Ben bu sezon takımın çok zor günler geçireceğini tahmin ediyorum. Lig öncesi manzara gerçekten çok kötü. Umarım ben yanılırım.

AZİZ YILDIRIM ADI VERİLSİN

Gazetemiz spor müdürü ,duayen gazeteci ağabeyimiz İhsan Çetin Düzce’de caddeye Aziz Yıldırım adı verilsin önerisi getirdi. Aziz Yıldırım’ın fahri Düzcespor kulüp başkanı olduğu sezon aktif 2-3 gazeteciden biriydim. Aziz Yıldırım Düzcespor’a çok şeyler verdi. Düzcespor’un tarihini değiştiren Aziz Yıldırım’a cadde ismi verilmesini destekliyorum. Aziz Yıldırım dışında Düzcespor tarihinin en önemli ismi Şahabettin Bayev’e  şıralık stadının isminin verilmesi için yıllardır yazıyorum. Hala bir ses ,seda yok. Düzce ASKF başkanı, Düzce Gençlik Spor İl Müdürü ve spor kamuoyu bu konuda bana destek vermedi, vermiyor. Şahabettin Başev dışında Abdullah Özenir, Şükrü Çabaoğlu, Şamil Demirtaş, Naim Bayraktutar, Cihat Gümüşova, Ömer Ünal gibi(İsimler çoğaltılabilir) isimlerde mutlaka ve mutlaka onurlandırılmalı. Onlar Düzcespor tarihinin önemli isimleri, hocaların hocaları. Artık bu insanlarımıza yaşarken değer verelim.